אודי סגל וענת דוידוב

"בני יישאר עם 75 אחוזי נכות לכל החיים"

מרים גיריס, אמו של ש' מגן הזוועות בפסוטה, שיתפה בכאב על ההתעללות הקשה שבנה עבר • זעקה: "איך העזה להרוס משפחות שלמות? חיים שלמים של תינוק?"


הבוקר (ג') יפסוק בית המשפט את גזר דינן של המתעללות מהגן בפסוטה סאוסן ושורוק קסיס. כאמור, מדובר באם ובת שהורשעו במקרי התעללות קשים ותקיפת 9 פעוטות. ענת דוידוב וגדעון אוקו שוחחו ב־103fm עם מרים גיריס, אמו של ש' שסבל מהתעללות בגן, אשר שיתפה בתחושות הקשות בעקבות המקרה ולקראת פסק הדין.

"אני מצפה שהשופט ירגיש את הכאב שלנו בכל התקופה הזאת, וייקח את זה להחמרת ענישה", הודתה גיריס בפתח השיחה. "שיראה את הנזק שנגרם לפעוטות שלנו במשך כל התקופה שהם שהו במעון. הם גרמו להריסת 9 משפחות שלמות. הילד שלי נפגע קשה, זה פורסם כבר. אני רק יכולה להתפלל שיהיה צדק היום. שנה ושבעה חודשים לא נחתי, נלחמתי. אני רוצה שכשהבן שלי יגדל הוא יראה שאמא נלחמה למענו, למען הצדק. אני רוצה שיהיה צדק לכל תינוק במדינת ישראל".

עוד שיחזרה את הרגעים בהם הפעילה את מכשיר ההקלטה שהצמידה לבנה ועל מצבו הנוכחי: "אני רק שמעתי במכשיר הקלטה צעקות, הרביצה לו, טלטלה אותו, זרקה אותו על המזרון. הוא בטיפול יום יומי. לפני כמה ימים השתחררו מבית החולים. יש לו פגיעה, טיפולים יומיומיים, עיכוב התפתחותי שהתפתח בעקבות המקרה. אנחנו במלחמה לצערי יומיומית. אני בלחץ, המילים בקושי יוצאות לי".

"אפשר תוך כדי לנהל חיי משפחה?", תהו צמד המגישים, וגיריס השיבה בצער: "לא, אי אפשר. כל החיים משתנים, כל ההתנהלות משתנה. זה כבר לא חיים, זה לא משפחה. זה לרוץ מבדיקה לבדיקה, ממעכב למעכב ובמקרה שלנו מאשפוז לאשפוז. עד היום הוא בפוסט טראומה קשה. לאחרונה עשינו בדיקות לעיניים, יש לו פגיעה ברשתית העין, שיתוק בעצב העין. הוא סבל מהמון מכות בראש. כל המשפחה נפגעה, כולנו".

לסיום, הדגישה גיריס כי היום בבית המשפט היא תביט לאותן גננות מתעללות בעיניים: "אני רק רוצה שיהיה צדק, לא יותר מזה. החמרת ענישה. אני רוצה להסתכל לה בעיניים ולהגיד לה איך היא העזה לעשות דברים כאלה לילדים שלנו, איך היא העזה להרוס משפחות שלמות? חיים שלמים של תינוק? הוא יישאר עם 75 אחוזי נכות לכל החיים, זה לא דבר שיעבור לו עוד יום יומיים".

עריכה: שני רומנו

10/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב וגדעון אוקו
ענת דוידוב וגדעון אוקו  |  צילום: 103fm
Paris