אודי סגל וענת דוידוב

"רוצה אותו יחס לכל המפגינים מכל מקום בכל הפגנה"

ח"כ צביקה פוגל על דרישת השר בן גביר מהמשטרה לעצור את המפגינים שמפרים את החוק • תקף: "גנץ ולפיד, שני בכיינים שמנסים לעשות המרדה בישראל"


לאחר הפגנת המחאה במוצאי שבת האחרון, באופוזיציה קוראים לציבור לצאת שוב לרחובות והפעם בהפגנה מאוחדת נגד הרפורמה המשפטית של השר לוין וכוונת הממשלה לעשות שינויים במערכת. יחד עם זאת, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר טען כי תהיה יד קשה כלפי מפגינים ואף דרש מהמשטרה לעצור כל מפגין שיפר את החוק. ענת דוידוב וגדעון אוקו שוחחו ב־103fm עם ח"כ צביקה פוגל (עוצמה יהודית) אשר שיבח את דבריו של ראש מפלגתו.

"מקובל?", תהו צמד המגישים בפתח השיחה, וח"כ פוגל השיב בנחרצות: "בוודאי. אתם הרי חסידי השוויון, כל הזמן אתם טורחים להזכיר שהדבר הזה הכרחי. בא איתמר בן גביר ואומר קודם כל שהוא בעד הפגנות, אבל בכל הפגנה להתנהג באותה מידה. אני חושב שזו גישה נכונה".

לאור אמירותיו התעניינה דוידוב האם היה עוצר את המפגינים במוצאי שבת שפרצו לכביש, ופוגל הבהיר: "אם הם חרגו מתחומי ההפגנה שניתנה להם, הרישיון, מה את רוצה? לאפשר להם להפר הכול? איבדנו את כל הרסן? את כל החוקים? זה הרי בלתי אפשרי. הפגנות זה דבר חשוב, אנחנו לומדים מהפגנות, אלה דברים חשובים, הדמוקרטיה הזו מאוד חשובה אבל בואו נשמור אותה בגבולות. אם נאבד את הרסן, אתם רואים לאן גנץ ולפיד רוצים לקחת, עד לשם? אני שמעתי לא מעט אנשים מאוד בכירים מהמשטרה שמעורבים בדברים האלה שאמרו שיש הבדל מאוד ברור בין הדרך שבה הם מתנהלים בירושלים לדרך שבה הם מתנהלים בתל אביב. אני לא יודע למה, אני מדבר על התוצאה הסופית".

"מה ההבדל?", ביקש אוקו לשים האצבע, וח"כ פוגל הסביר: "בעוצמת הכוח שבה משתמשת המשטרה כדי לרסן את מי שמפר את רישיון ההפגנה. זה הכול. את זה איתמר ביקש לשמור. מה נראה לכם מוזר? בן גביר לא רוצה יד קשה, הוא רוצה אותו יחס לכל המפגינים מכל מקום שהוא בכל הפגנה שהיא. בואו נתנהג אותו דבר כדי לשמור על החוק. הוא היום אמון על החוק, הוא לא יכול לעשות השוואות ולהפר את החוק. זה כל מה שהוא הסביר אתמול לשוטרים".

עוד טען ח"כ פוגל כי "כשאתה רוצה להביא משהו לידי ביטוי אתה לא יכול להגיד הכול באופן כללי, אתה חייב להשתמש בדוגמאות. אם הדוגמאות האלה גורמות לכם את הרושם שאיתמר מחר בבוקר הוא המפכ"ל, תרדו מזה. זה לא שם, זה לא בכיוון, איתמר רוצה מדיניות, רק ממה ששמעתי אתמול, מהשיחה שהייתה לו עם סגל הפיקוד הכללי, תנו לו קרדיט - לא תראו פה דברים חריגים, ההפך הוא הנכון. תראו ניסיון אמיתי לשמור על החוק".

"אנחנו מביאים את הדברים שרצינו לידי ביטוי"

בהמשך, נשאל חבר הכנסת האם הוא אינו מבין למה יש מי שחושבים שיש בדבריו של השר בן גביר מסר. פוגל הודה כי "אני מבין, באמת שאני מבין, בדיוק כמו שאני מבין את העובדה שלוין מביא את הדברים שלו בדיוק כשיש את המשפט בבג"ץ של דרעי, אז מיד מחברים אחד ועוד אחד. חברים אנחנו 8 ימים בשלטון, אנחנו מביאים את הדברים שרצינו לידי ביטוי, מה לעשות שהכול קורה במקביל? זה בדיוק העניין".

"בצד עומדים שני בכיינים ומנסים לעשות מרידה בישראל", תקף, "לפיד וגנץ, הם עושים בשבוע האחרון מנסים להסתיר את הכישלונות שלהם תוך שימוש בכל התירוצים שהם יכולים. אהרון ברק, חוק השבות, נשים שילכו עם כובעים, היחסים עם העולם - הכול רק כדי להסתיר את כל הרע שהם השאירו לנו, את כל הנזקים. שום מסך עשן ושם אשליה לא יכסו באמת את גודל הביזיון המנהיגותי של השניים האלה".

לסיום, התייחס חבר הכנסת למטרותיו כיו"ר הוועדה לביטחון לאומי: "מהדברים שלמדנו הראשונים אז כן, נמשיך לחוקק את חוק פקודת המשטרה. אני אומר לכם, יש הרבה דברים שצריך לטפל בהם. יש הרבה דברים שצריך ללכת ולגעת בהם, היה את אירוע בריחת האסירים שאני רוצה ללכת ללמוד מה עשו באמת כדי שמקרה כזה לא יחזור. יש לי הרבה עבודה, והיא לטובתה של מדינת ישראל. אנחנו נחזיר את המדינה למסלול השפיות".

עריכה: שני רומנו

10/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ צביקה פוגל
ח"כ צביקה פוגל  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris