איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"5.5 שנים, זה מה ששווים תינוקות בעיני השופט"

ענת דוידוב זעמה נוכח גזר הדין המקל, לדבריה, שנתן שופט ביהמ"ש המחוזי ארז פורת לאם ובתה שהתעללו בתשעה תינוקות חסרי ישע: "בושה"


זה מה שאמרה לנו הבוקר ב'שבע תשע', מרים ג'רסי, אמא לפעוט בן 11 חודשים. מרים ציפתה מבית המשפט לענישה ראויה. לשווא ציפתה. חמש וחצי שנות מאסר. זה מה שגזר הבוקר בית המשפט, על אם ובתה מהיישוב פסוטה, שהתעללו באכזריות בתשעה תינוקות. גם בתינוק של מרים.

המדינה דרשה להחמיר בענישה. דרשה לגזור על השתיים בין 7-13 שנות מאסר. שופט בית המשפט המחוזי בחיפה ארז פורת, בחר להקל, וגזר על כל אחת מהמתעללות חמש וחצי שנות מאסר בלבד. "הנאשמות מעלו קשה באמון שניתן להן ע"י ההורים", אמר השופט פורת. ועל זה אנחנו אומרים, הן זכאיות לפרס.

הבוקר, כמה דקות לפני גזר הדין, סיפרה לנו מרים ג'רסי בהתרגשות, כמה חיכתה לצדק שייעשה סוף סוף, לאחר שלבן שלה נקבעו 75 אחוזי נכות לכל חייו. יש לו שיתוק בעצב העין, יוצא ונכנס מבתי החולים, טיפולים נפשיים, חוסר תפקוד, אצל כל התינוקות קיים עיכוב בהתפתחות. תשעה פעוטות. תשע משפחות שחרב עליהן עולמם עד יום מותם. תשעה פעוטות ששגרת החיים שלהם לא תחזור להיות לעולם מה שהייתה.

חמש וחצי שנים בכלא! זה מה ששווים חיי תשעה תינוקות פצועים בעיני השופט המחוזי ארז פורת. בושה! מרים ג'רסי תשקול ערעור על גזר הדין המקל. האם בית המשפט העליון יהפוך את ההחלטה המקוממת? 

10/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב
ענת דוידוב  |  צילום: Ingram Images ו-103fm
Paris