ישיבה לכולם

ניר שלייפר, רכז שכבת יא' בגימנסיה הרצליה, על הודעת מנהל ביה"ס כי בכוונתו להקים מסלול של ישיבת הסדר חילונית • הדגיש: "לא מעט הורים פנו אליי"


מנהל גימנסיה הרצליה בתל אביב, זאב דגני, יוזם בימים אלה הקמת 'מסלול הסדר חילוני' המקביל למסלול הקיים עבור חיילים דתיים, זאת בקריאה להשוואת הזכויות בין הזרמים האידאולוגיים. ניר שלייפר, רכז שכבת יא' בגימנסיה הרצליה, הגיב לדברים.

"לקחנו את הרעיון מישיבות ההסדר שקיימות, זה רעיון נהדר", הדגיש. אנחנו רוצים לפתוח את המסלול הזה גם לתלמידים שיסיימו פה, ומבחינתי גם בתי ספר בכל הארץ אולי יכולים לאמץ כזה דבר. אם קיים מסלול כזה במגזרים אחרים, אין שום סיבה שזה לא יהיה גם לתלמידים אחרים. זה לא חייב להיות רק בגימנסיה, כלומר בעוד בתי ספר, עוד מקומות".

עוד הוסיף כי: "יש המון הורים שמתעניינים. כרגע אנחנו הזמנו את ההורים למפגש חשיפה וחשיבה, בגלל שזה תהליך ארוך, אנחנו רק מתחילים את זה. אם היינו באמת רוצים להטריל, היינו אומרים שזה עכשיו לתלמידי י"ב. אבל בגלל שזה דבר שצריך לבנות אותו וזה לוקח זמן, אז אני שמח שד"ר זאב דגני אמר לי שהוא רוצה תלמידים מהשכבה שלי (י"א)"

לגבי המסלול המתוכנן, אמר: "יש כל מיני מסלולים. אני חושב שכשיהיה לנו רעיון מגובש, נדע יותר. יש להם מסלול שבו הם משלבים לדעתי שנה וחצי בלימודים ועוד שנה וחמישה חודשים בצבא, אני לא רוצה להיכנס לפרטים. נסתכל באמת ונבדוק מה קורה בעולם הישיבות הזה. אנחנו עכשיו מתחילים את התהליך. הרעיון הוא באמת לתת אפשרות לתלמידים שלנו, אני לא רוצה שכל התלמידים יבחרו בזה, אז מי שבאמת חפץ במסלול הזה אז פשוט לאפשר לו את הדבר הזה". 

"אנחנו צריכים לראות באמת כמה אנשים אנחנו ממיינים למסלול הזה", הצהיר, "כרגע, כשפתחנו את ה'קול קורא' הזה, לא מעט הורים פנו אליי, אנשים מכל הארץ פנו אליי ושאלו אם אפשר להצטרף למסלול הזה. זה רק מראה לי עד כמה יש קהל יעד די רחב לעניין הזה. ברגע שתהיה לנו רשימה מגובשת נוכל להחליט באמת איך הדבר הזה נראה, בשביל לפתוח מסלול נוסף לאנשים שמסיימים את התיכון במסלול הממלכתי".

עריכה: נויה חסון

11/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris