ינון מגל ובן כספית

"איפה הבעיה במה שאמרתי? בסוף זה ייגמר בדם"

ח"כ אלמוג כהן על טענתו כי יש לעצור את לפיד וגנץ באזיקים: "כוונתי לא הייתה לשים פיזית אזיקים" • בן: "לא תצליח להימלט מהדברים החמורים שאמרת"


אתמול (ג') אמר חבר הכנסת צביקה פוגל ממפלגת עוצמה יהודית בריאיון שהעניק ל'כאן 11', כי יש, לדבריו, להוציא צווי  מעצר לראש הממשלה לשעבר וראש האופוזיציה יאיר לפיד ולשר הביטחון לשעבר בני גנץ, זאת בגין מה שהגדיר כ"בגידה במולדת". בהמשך לדבריו, הוסיף חבר הכנסת אלמוג כהן: "הם ייעצרו עם אזיקים". 

ח"כ כהן שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והתייחס לדברים: "כוונתי לא הייתה לשים פיזית אזיקים על הידיים שלהם ולעצור אותם, אלא לעצור את ההסתה ודברי הבלע, את הרצון למלחמת אחים שהם מנסים ליצור פה האנשים הללו, שהם סוג של מנהיגים אבל לא נוהגים במנהיגות. בסופו של יום, הבחירות האלה היו דמוקרטיות, לא שמעתי טענה על גניבת בחירות. כאשר קוראים לאנשים למלחמת אחים ולהבעיר את הרחובות וכשמגיעים לשם דגלי אש"ף וסמלי SS גם, שלא קשורים לאחיי הישרים מהשמאל, שהם ציונים לא פחות ממני, זה עלול להיגמר בדם. צריך גם לשים 'סטופ' ולהגיד 'די, תעצרו את זה, לא רוצים מלחמת אחים, תודה'".

בתגובה, אמר כספית: "לא תצליח להימלט מהדברים החמורים שאמרת". 

הוא השיב: "כשהתנועה האסלאמית, ארגון שהוא שונא ישראל, קורא 'להישרף' בהפגנה שלכם, אתם, אוהבי ישראל, אתם צריכים לצאת נגד הדבר הזה כי זה לא אתם. אני מגנה את כל מי שקורא במילה 'בוגדים', אני מגנה בכל מי ששורף תמונות ודי עם השנאה וההסתה. הייתי במאות אירועים כאלה, מה שיקרה זה שאותה קבוצה קיצונית תחזיק את הקהל, יתחיל הבלגן, יתחיל הכאוס, יתחיל הדם והם יעלו על אוטובוסים ויברחו משם. אל תספר לי מי הם, אני מכיר אותם מצוין, זה לא אחיי הציוניים, החברה מהשמאל, זה לא קשור אליהם בכלל. בסוף זה ייגמר בדם, אני לא רוצה להילחם באחים שלי, כל חיי נלחמתי ואלחם, אני לא רוצה להילחם באחים שלי".

"כשיש דגלי אש"ף וקריאה לשפוך דם, אתם צריכים לקום כי זה פוגע בשם של מי שרוצה באמת להפגין"

לאחר מכן, פנה כהן לבן כספית: "איפה הבעיה עם מה שאמרתי? אם הם ימשיכו עם ההסתה ולשפוך דם ברחובות ישראל, זה מה שאתה רוצה שיקרה בן? שיישפך פה דם? מלחמת אחים זה לשפוך דם, יאיר גולן, יאיר לפיד, בוגי יעלון שקרא לשוטרים, אין בעיה תרעידו, אני בעד. מה אתה אומר על זה שבוגי יעלון אמר אתמול לשוטרים לסרב פקודה? שהאחרון שאמר את זה זה איימן עודה".

בן השיב לדביו של כהן על יעלון: "אני אומר, שוטרים יקרים, אם תקבלו פקודה שהיא בלתי חוקית בעליל, וזה מה שהוא אומר, תסרבו לה. אף אחד לא קרא למלחמת אחים. אתם חבורה של שקרנים, ובעולם אחר היו עוצרים אתכם".

"אני יודע שבן כספית ואחיי מהשמאל הם ציונים לא פחות ממני, הם אוהבי ישראל לא פחות ממני, יחד עם זאת, כאשר יש דגלי SS, דגלי אש"ף וקריאה לשפוך דם - אתם צריכים לקום, אתם יודעים למה? כי זה פוגע בשם שלכם, של מי שרוצה באמת להפגין וזו זכותו הדמוקרטית שאני לגמרי בעדה. אם אתה אומר לי בצורה מאוד ברורה שאתה בעד לשפוך דם ולהבעיר את הרחובות, אתה בא ואומר לי להילחם באחים שלי, אני לא רוצה, אני נלחמתי כל חיי, אני לא מתרגש ממלחמות. אתה חושב שזה מזיז לי האמירות האלה? זה לא מרגש אותי בכלל. אבל זו לא הפואנטה, תרחיקו את הגורמים האלה, מה הם קשורים אליכם בכלל? תעצרו את זה".

עריכה: נויה חסון

11/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris