איריס קול

"לפעמים צריך לוותר על משהו קטן כדי לדעת שמשהו גדול הולך להגיע"

הזמר והיוצר שגיא ברייטנר על אלבומו 'שגיא', וההיפרדות מתדמית 'שגיא ביטבוקס': "הצלחתי באלבום הזה להביא אותי חשוף ככותב וכמלחין"


הזמר והיוצר שגיא ברייטנר הוציא את אלבומו השני 'שגיא', בו מארח מספר מוזיקאים מוכשרים. ברייטנר הסביר מדוע בחר דווקא בשם 'שגיא' לאלבומו והאם שמח שויתר על הדמות 'שגיא ביטבוקס'. 

"במשך הרבה שנים הייתי בכל עולם הבידור והתעשייה בתור 'שגיא ביטבוקס', עם הקולות מהפה, הסרטונים וערוץ הילדים והרבה זמן שרציתי שיכירו אותי בתור שגיא, לא 'שגיא ביטבוקס' לא 'שגיא ברייטנר', פשוט שגיא. מי שאני עם כתיבה, הלחנה והפקה והצד המוזיקלי שלי, זה אני הכי חשוף שיש", סיפר. 

השדרנית תהתה מה הזמר היה רוצה שנדע עליו: "הייתי רוצה שתדעו שקצת יש נטייה לתפוס כוכבי רשת באיזו נישה מסוימת, ואני חושב שהצלחתי גם באלבום הזה, להביא אותי חשוף. זה אומר באמת ככותב, כמלחין, כמפיק. אני מדבר עם הרבה תובנות שם על תעשיית הפרסום, איך אני הייתי בה ועל חוסר הסיפוק הרגשי שהיה לי שם, דווקא על הדברים הפחות טובים. תמיד לוקחים את המקומות האלה כ'וואו איזה כיף' ובשיא ופסטיגל והישרדות ועניינים ולא הרגשתי מסופק".

בהמשך, סיפר על המחיר ששילם כשנפרד מהדמות שהעלתה אותו לפרסום: "זה קשה לפעמים להתחיל מהתחלה, ואני מרגיש שהתחלתי מהתחלה. ויתרתי על הרבה מאוד קמפיינים והרבה מאוד תוכניות ועניינים, לגמרי שילמתי על זה מחיר כלכלי. אבל אני מאוד שמח שעשיתי את זה, לפעמים צריך לוותר על משהו קטן כדי לדעת שמשהו גדול הולך להגיע".

"אני עושה הרצאות לבני נוער על דימוי עצמי וביטחון"

לאחר מכן, דנו השניים על העבר של שגיא בתור ילד מלא וכיצד זה משפיע עליו כיום: "יש שיר באלבום שנקרא 'מה דפוק אצלי' שכתוב על ביטחון עצמי ודימוי גוף ועל הצורה שאני מתמודד איתה. הוא כתוב דווקא על הקשיים ולאו דווקא על התובנות, זה בשיר אחר. אבל כן, מילד שמן עברתי פתאום להיות דוגמן שעושה קמפיינים ומככב. עכשיו, בעבודה האחרונה על האלבום, קברתי את עצמי בבית שנתיים שלמות על יצירה, אז גם העליתי במשקל והתרכזתי יותר בזה. אני גם בזוגיות שנתיים, ואני מאורס עכשיו, אז את יודעת מה קורה לפעמים בזוגיות - שמעלים. אבל כן, גם תסביכים קצת חזרו מהילדות, אבל בסך הכול אני מנסה להעביר על זה תכנים גם בטיקטוק ובאינסטגרם, אני עושה הרצאות לבני נוער על דימוי עצמי וביטחון".

לבסוף, סיכם: "זה באמת משהו שאני ממליץ להרבה אנשים לעשות, לפעמים כשאנחנו באזורים הפחות נוחים שלנו ובירידות שלנו, אנחנו באמת נוטים להיכנס מתחת לשמיכה ולהסתיר את זה. ודווקא שחושפים את זה החוצה והופכים את זה לשריון, זה הטיפול". 

האזינו לשיר מתוך האלבום החדש 'אני והאושר': 

עריכה: נויה חסון 

12/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איריס קול
איריס קול  |  צילום: 103fm
Paris