איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"מי יודע כמה זמן התינוק היה זרוק כמו חיה פצועה?"

ענת דוידוב בביקורת נוקבת כלפי שירותי הרווחה בעיר חיפה לאחר שפעוט נמצא בכלוב: "איך יכול להיות שהמשפחה לא מטופלת? למה הכול קורה אצלנו בדיעבד?"


עזבו הכול, מהפכות, רפורמות, שינוי משטרי, כל דבר. קודם כל התינוק האומלל הזה, שנמצא אתמול כלוא בכלוב, כלוב שיועד לבעלי חיים. איפה הייתה הרווחה? ומי יודע כמה זמן התינוק הזה היה זרוק שם כמו חיה פצועה? ולמה אצלנו הכול קורה בדיעבד?

תקציר הסיפור הזה: שוטרים מגיעים ביוזמתם לחפש סמים במתחם דירות באזור חיפה, תופסים סמים מכל מיני סוגים, עוצרים את מי שחיפשו, ועל הדרך מתגלה הזוועה. תינוק כבן שנה, זרוק בכלוב נעול.

להורים האלה יש בסך הכול שישה ילדים, מן הסתם מוזנחים גם הם. התינוק חולץ מהכלוב, נלקח לשרותי הרווחה של עיריית חיפה עם יתר האחים שלו, לא לפני שהאימא שלא היתה בדירה, אותרה, הובאה למקום ונעצרה. אחד משוטרי מחוז חיפה צוטט: 'מדובר באחד המקרים החמורים והקשים שבהם נתקלתי'.

איך יכול להיות שמשפחה כזאת לא מטופלת? למה הכול קורה אצלינו בדיעבד? איפה הייתם? מי יודע כמה משפחות נוספות נמצאות במצב דומה ולא מטופלות על ידי שירותי הרווחה של העיר, ואיפה מחכה לנו הזוועה הבאה?

הנה תגובת העירייה: 'עם קבלת ההודעה מהמשטרה יצא צוות של עובדות סוציאליות כדי לתת הגנה וטיפול מיידי לתינוק וליתר הילדים. מדובר בהתערבות חרומית, ולאחר הערכה המשפחה תקבל את כל הטיפול המגיע להם'.

אבל איפה הייתם? ולמה רק עכשיו באים? 

17/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב בטור אישי
ענת דוידוב בטור אישי  |  צילומים: 103fm, Ingram Images
Paris