אודי סגל וענת דוידוב

"קיבלנו אינדיקציות מביהמ"ש, פסק הדין כתוב"

סגן השר משה ארבל לקראת ההכרעה בבג"ץ דרעי: "בהרכב של 11 שופטים, אין סודות בחדר" • על התבטאות ח"כ אברהם בצלאל: "מסתייג מדבריו"


זמן קצר לפני הכרעת בג"ץ באשר למינויו של יו"ר ש"ס אריה דרעי כשר, בליכוד מעריכים כי במידה ובג"ץ אכן יפסול את דרעי, הוא לא יכהן כשר במשך תקופה ארוכה. הדברים מגיעים על רקע דבריו של ח"כ אברהם בצלאל, שאמר בריאיון אתמול (ג') כי אם שופטי בג"ץ יחליטו כך, הם "יורים לעצמם בראש". 

סגן שר הפנים והבריאות משה ארבל (ש"ס) שוחח עם ענת דוידוב וגדעון אוקו ב־103fm והגיב לדברים: "השלב הראשון עם פסילתו של דרעי הוא חזרתו להיות חבר כנסת. הסיפור פה הוא לא דרעי, אלא מה המשמעות של 400 אלף אזרחים שיצאו מהבית ביום הבחירות. אף אחד כאן לא מעל החוק, גם לא ראש הממשלה. אף אחד לא מצפה שתהיה כאן אנרכיה. מיד לאחר מכן, יצטרך ראש הממשלה להבין מה תהיה המשמעות של הדבר הזה. זה יהיה זעזוע קואליציוני".  

"בהרכב של 11 שופטים, אין סודות בחדר", טען. "קיבלנו אינדיקציות ברורות מתוך בית המשפט, פסק הדין כתוב. השמועות מדברות על סוף השבוע. אין לי ארץ אחרת, אין לי מערכת משפט אחרת, חשובה לי מערכת משפט חזקה, ולצד כל אלה אין בית ספר למשפטים שמלמד סבירות מהי". 

בסיום דבריו, הבהיר סגן השר ארבל: "מסתייג מדבריו של ח"כ בצלאל, ושמח שהוא הבהיר את דבריו. יש כאן איום אמיתי על הדמוקרטיה, ומהלך שהוא הכי קרוב ל־D9 בכנסת. לא נאפשר למחיקת קולם של 400 אלף מצביעים. עילת הסבירות היא שאלה משפטית אמיתית שצריך לתת עליה את הדעת. הציבור שלח אותנו למשימה, כשמוחקים את הסיפור של המצביעים, אי אפשר להעביר את זה מסדר היום". 

עריכה: מיכל קדוש 

18/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה ארבל
משה ארבל  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris