אראל סג"ל

"חושב שביהמ"ש שומר על המיעוט באופן סלקטיבי"

אראל סג"ל התייחס למערכת המשפט, וטען: "אני לא מכחיש את זה שהדמוקרטיה יכולה להגיע לדמגוגיה" • ורטהיים: "מה שרואים היום זה וולגריות מתלהמת"


גם היום, שבו אראל סג"ל והמגיש האורח דוד ורטהיים אל אולפן השידור, וסקרו את החדשות החמות והנושאים הבוערים בפוליטיקה ובמצב המדיני לאורך היממה האחרונה.

לאחר כמעט שבוע של שידורים יחד, סג"ל פנה לוורטהיים: "תודה שאתה נהנה, אתה מחכה לבוקר הזה לראות אותי, את החיוך שלי את הריח של הקפה". המגיש האורח השיב: "אני כבר אמרתי שהכיף האמיתי זה לפני השידור, השידור עצמו זה הקינוח המקולקל". 

"אני יכול להגיד לך משהו טיפה חפרני?" שאל אראל, והמשיך: "אני חושב שמה שאנחנו חווים עכשיו, ברמה מסוימת זה גלגול שמתחיל לפני 2,500 שנה. תראה, המציאות של העולם המערבי בנויה על שתי תרבויות. היוונים, האתונאים, נתנו לנו דמוקרטיה ופילוסופיה. אבל מהרגע הראשון הפיסלוסופיה והדמוקרטיה לא סבלו אחד את השני, כי הפילוסופים הגדולים ראו בדמוקרטיה דבר נחות שבהכרח יוביל אותה לדמגוגיה".

הוא הוסיף: "רק מה, אז הם אמרו את הדברים באופן בוטה וגלוי. פעם היו אומרים 'אנחנו לא סומכים על הבבונים לנהל את העניינים'. היום אתה כבר לא יכול להגיד 'אני לא יכול לסמוך על הבבונים, אתם תובילו לדמגוגיה ולפופוליזם', אז אומרים 'אנחנו שומרים על זכויות המיעוט'". 

עוד אמר סג"ל: "אני לא חושב שבית המשפט שומר על זכויות המיעוט, אני חושב שבית המשפט שומר על המיעוט באופן סלקטיבי. אני לא מכחיש את זה שהדמוקרטיה יכולה להגיע לדמגוגיה, אבל הסיבות למה צריך להגביל את הדמוקרטיה משתנות, בעיניי זה חשוב כדי להבין את התשתית". 

ורטהיים השיב לדברי סג"ל: "אני חושב שמה שקורה, זה שאנחנו ראינו בארבעים - חמישים שנה של המדינה, ששם הייתה הדרה ברורה נגד ציבורים ברורים, שעדיין היא קיימת אני לא מכחיש אותה אבל היא הולכת וקטנה. מה שאנחנו רואים היום זה וולגריות מתלהמת, לא של קורבן כבר, אלא של שולט. ואני לא מדבר על נתניהו אלא על החבורה שמקיפה אותו". 

18/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris