רבקה מיכאלי

מצד אחד נדב, ומהצד השני פלג

רגע אחרי הוצאת אלבומו החדש, המוזיקאי נדב הולנדר, הידוע גם כפלג מההצגה 'מייקל' שוחח עם רבקה מיכאלי ויחד סקרו את שירי האלבום שהוקדש לאמו


הקולנוען והמוזיקאי נדב הולנדר הוציא לאחרונה אלבום חדש - 'הזמן האחרון', אלבום שני בקיירה המוזיקלית שלו. הולנדר התארח באולפן של רבקה מיכאלי ב־103fm וסיפר על העבודה על האלבום, שהוקדש לזכר אמו שנפטרה בשנה האחרונה. 

"לא כל האלבום הוא פנייה ישירה לאמא שלי", אמר, והסביר: "אבל היא כל הזמן ברקע בגלל שהאלבום נכתב באיזה רגע שהיא הייתה מאוד חולה. לפעמים, שבן אדם שאתה אוהב מאוד חולה אז כל החיים מושפעים מזה, בכל מיני אספקטים שונים. היא הייתה חולה עשר שנים".

את האלבום החדש הולנדר מתחיל בפרולוג בו הוא משוחח עם אמו ואביו. "זו איזו שהיא שיחה שהקלטתי בבית מלפני כמה שנים, כבר עוד לפני שהיא עברה למוסד סיעודי. היה לה אלצהיימר, השיחה הזו זה בשלבים יחסית מוקדמים שלו", סיפר. 

עוד חשף: "חשבתי להקליט אותה ואת אבא שלי כדי לסמפל אותם ולהפוך את זה לאיזה סאונד כזה בקלידים. רעיון מוזר מאוד שבסוף לא עשיתי אבל יצא מזה איזו מין שיחה מוקלטת כזאת ואפילו מצולמת. מזכרת נחמדה שאיתה בעצם פתחתי את האלבום הזה והצליל הזה שאנחנו שומעים, הוא מלווה את כל האלבום. בין כל השירים יש את ההד האינסופי של הקול של אמא שלי, בעצם בשביל להגיד שכל השירים האלה, שעוסקים בכל מיני נושאים, הם כולם על רקע מסויים". 

"החלטתי לכתוב שיר על פניה לילד שלא נולד ולהגיד לו 'לא פספסת כלום'"

בהמשך השיחה, דנו השניים על הדמות אותה משחק הולנדר - פלג, מתוך ההצגה 'מייקל', שלימים הפכה גם לתוכנית טלוויזיה. "אבי דנגור יצר את הדבר הבסיסי שעליו אחר כך נבנה 'מייקל', זו בעצם הצגה שהיא המון המון שנים רצה ואחר כך הפכה לסדרת טלויזיה. ניסינו לרדת מהבמה לפני בערך שנה ולא הצלחנו, נשבענו שאנחנו עוזבים והיו תגובות באמת יוצאות דופן מצד אנשים שנורא רצו שזה ימשיך. עכשיו אנחנו במתכונת של פעם בעונה".

לאחר מכן, המוזיקאי סיפר על השיר 'לא פספת כלום', מתוך אלבומו החדש. "אני אספר לך את האמת", הצהיר, וחשף: "בערך בתקופה שכתבתי את האלבום הסתיימה לה זוגיות ארוכת שנים שהייתי בה. ממש שנים קודם, צץ איזה ילד פונטציאלי שהוחלט לא להמשיך איתו, מה שנקרא הפלה, פשוט מבחירה. זאת החלטה שהרבה זוגות בתחילת דרכם עושים, אני חושב שהיא גם נשארת בראש אחר כך. מה היה אם, זה נושא כזה קצת כבד אבל החלטתי לכתוב על זה שיר על הנושא הזה. בקיצור, החלטתי לכתוב שיר על פניה לילד שלא נולד ולהגיד לו 'לא פספסת כלום'".  

20/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי
רבקה מיכאלי  |  צילום: 103fm
Paris