ינון מגל ובן כספית

"מרגיש שהמאפיה הסיציליאנית משתלטת"

הח"כ לשעבר שלמה בניזרי תקף את הכרעת בג"ץ באשר ליו"ר ש"ס והדרישה להוציא את רה"מ לנבצרות: "אם הכל שחור, למה אישרו לדרעי להיות ח"כ? רדיפה"


היום (א') עתיד ראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר את יו"ר ש"ס אריה דרעי בעקבות הכרעת בג"ץ, על אך פי ההערכות בזירה הפוליטית זה ממש לא סוף פסוק בנוגע לתפקידו בממשלה הנוכחית. האם קידום חקיקה שתאפשר לו לשוב לכנסת אכן תקודם בעת הקרובה?

הרב שלמה בניזרי, לשעבר חבר כנסת מטעם ש"ס, שוחח עם בן כספית וינון מגל והתייחס לידיעה: "לא ניסיתי לדבר עם אריה, בטח הוא עסוק. אני לא יודע מה אני יכול לתרום לכל הקשקשת". 

לדבריו, "אם הכול באמת נראה כל כך שחור, למה אישרו אותו לכנסת? כלומר ברגע שידעתם שעכשיו הוא מגיש את עצמו לכנסת ברור לכם הרי שהוא הולך להיות שר. למה לא מנעו ממנו? להיות חבר כנסת ושר זה אותו הדבר מבחינתי, למה אישרו אותו להיות חבר כנסת? למה בית המשפט העליון לא הוציא צו מניעה כדי למנוע את כל הביזיון הזה, גם האישי שלו וגם של כל הטרללת הזאת שאנחנו נכנסו לתוכה, של מדינת ישראל ושל הממשלה, לא מצליח להבין את זה. ראיתם שהוא הולך ומגיש עצמו לכנסת, זו כבר השתקה כי הוא אמר שהוא לא חוזר לחיים הפוליטיים, למה לא עשו את זה בתחילת הדרך?"

"כולם הבינו שאם הוא ראוי להיות חבר כנסת, אולי גם ראוי להיות שר"

עוד נשאל כיצד לדעתו דרעי צריך לפעול מעתה והלאה. "אני לא יועץ משפטי", טען, והמשיך: "אני בסך הכול מנסה להבין ולהסביר קצת את הרקע, את הכאב והתסכול של ציבור רחב במדינת ישראל שבחר בו ברגע שאמרו שהוא רץ לכנסת ואף אחד לא פסל אותו. כולם הבינו שאם הוא ראוי להיות חבר כנסת, אולי גם ראוי להיות שר. אף אחד לא מנע את זה, אף אחד לא העיר בדרך, אף אחד לא אמר 'הוא לא ראוי ולא כלום'. פתאום אחרי שהוא מתמנה להיות שר, לא מוציאים אפילו צו מניעה לפני שהוא מונה. את כל הביזיון הזה וההשפלה, הציבור לוקח את זה אצלנו, לא רק כפגיעה אישית של דרעי אלא כפגיעה בו וכרדיפה וחבל ששוב פעם אנחנו צריכים לחזור את שנות ה־90".

מגל טען כי הוא סבור שדרעי יהיה שר בסוף בממשלת נתניהו הנוכחית ובניזרי השיב: "אחרי שהוציאו את הידיעה הזאת שהיועצת המשפטית שוקלת להוציא את ראש הממשלה לנבצרות, אני חושב שהמאפיה הסיציליאנית השתלטה לנו פה על המדינה. יכול להיות שזה מגוחך להוציא דבר כזה, מי יכול לפטר על סיבה של נבצרות? אבל אני יכול להאמין פה להכול, כי ברגע שהם חושבים שהם נדחקים לקיר, הם ממציאים כל מיני סעיפים ומעלים לך את הסעיף על הדרך ויכולים לפטר שר".

לבסוף, סיכם: "זה מזעזע שבמדינת ישראל, כל דבר יכול להגיע ל'אבא הגדול המחנך', שהוא יחליט לנו אם ההחלטה של חברי הכנסת שנבחרו על ידי העם היא נכונה או לא נכונה. זה הדבר המפחיד ביותר, שזו כבר לא דמוקרטיה, זו דיקטטורה".

עריכה: נויה חסון

22/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שלמה בניזרי
שלמה בניזרי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris