אראל סג"ל

"רה"מ רוצה להביא להסלמה, יש סיכוי שיגיע אליה''

ישי הדס ('קריים מיניסטר') תקף את התנהלות הקואליציה והצעידה אל שינויים משפטיים רחבי היקף: "זו ממשלה שלא הייתה צריכה לקום"


"לנתניהו ממש לא אכפת ממלחמת אזרחים. הוא דוהר לשם כאחוז אמוק. הברירה שלנו - הכוחות הדמוקרטיים, להיכנע או להילחם. פשוט": כך כתב ישי הדס ('קריים מיניסטר') בחשבון הטוויטר שלו, זאת באשר להפגנה נגד הרפורמה במערכת המשפט אמש (ש') שמנתה כ־100 אלף איש.

בשיחתו עם אראל סג"ל וחיים לוינסון, התייחס לדברים: "יחד איתי, פחות או יותר 50 אחוז מעם ישראל מרגיש שיש פה דהירה מטורפת להגיע להסלמה על נושאים שהם בסיסי כהונתה של מדינת ישראל. כמו המערכת החוקתית שעליה המדינה הזאת קיימת כבר 75 שנה, שזה לצורך העניין הפרדת רשויות ועצמאות מערכת המשפט. מה שאנחנו רואים כאן זה מבחינתי הזיה, זה דבר שצריך לעצור אותו. זו ממשלה שלא הייתה צריכה לקום בכלל".

בהמשך טען: "נתניהו מאתגר 50 אחוז מהחברה הישראלית בכוח. שינויי משטר כאלה, הפיכה משטרית כזאת, לא עושים בצורה שנתניהו עושה כי הוא עושה בכוח, הוא רוצה להגיע להסלמה ויש סיכוי שהוא יגיע אליה. הוא ינסה להעביר השבוע בקריאה ראשונה, שנייה ושלישית חוקים שיחזירו את דרעי בניגוד לפסיקת בית המשפט, ויש את פורום קהלת על ההפיכה החוקתית שמנטרלת לגמרי את מנגנון שלוש הרשויות והופכת אתנו לדיקטטורה בפועל".

הדס פנה לסג"ל שתהה כיצד הרפורמה תוביל למלחמת אזרחים, ואמר: "אם מה שאתה קורא רפורמה ואני קורא לה הפיכה משטרית, היא תבוצע בצורה שנתניהו וחבריו כרגע מנסים להדגים לנו, בשביל להגיע לקצוות - אנחנו נגיע למצב של דיקטטורה. אני מאמין שהעם יתקומם, זה הכול. זה לא עובר, לא באים ואומרים 'אדוני הייתה פה דמוקרטיה, עכשיו יש פה דיקטטורה כי לי בא להעביר את זה תוך שבוע, תודה רבה, כי לי יש 64 בבחירות', זה לא דמוקרטיה".

לבסוף, ציין כי "לציבור מותר להתקומם. במדינה דמוקרטית לכל אחד, בכל קטע של הציבור, מותר להתקומם נגד כל דבר. ברגע שמנסים לעשות פה הפיכה משטרית ולשנות את שיטת המשטר, בשעה ש־50 אחוז נגד, זה לא עובד בצורה הזאת, נקודה. שלא נדבר על ניגוד העניינים של נתניהו ועל מדוע פתאום אנחנו צריכים ונאלצים לעשות את התיקונים ברפורמה הזאת, בצורה הזאת. אני חושב שאנחנו צריכים להיות יותר חכמים ופחות לעשות את עצמנו".

עריכה: נויה חסון

22/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישי הדס
ישי הדס  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris