אודי סגל וענת דוידוב

"זה קו אדום - אי אפשר לעבור על זה"

מוחמד אנואר, מנהל בית הספר בו הותקף המורה אנאס ג'אבר עם מוט ברזל התייחס למקרה • דודו של ג'אבר: "התלמיד תכנן את זה"


אתמול (ב'), הותקף המורה אנאס ג'אבר בבית ספר באבו גוש על ידי תלמידו. ככל הנראה הסיבה לתקיפה הינה שג'אבר פסל את בחינתו של התלמיד לאחר שתפס אותו מנסה להעתיק. ענת דוידוב וגדעון אוקו שוחחו ב־103fm עם דודו של המורה חוסני ג'אבר ומנהל בית הספר מוחמד אנואר אשר שיתפו בפרטי המקרה.

"הוא מתאושש, עדיין עם כאבים בראש", סיפר חוסני ג'אבר, דודו של המורה, ושיחזר את שהיה: "הוא היה בהפסקה, היה תורן, יש מורה תורן שבהפסקה משגיח על התלמידים בחצר, ואז פתאום בא הילד הביא לו מכה עם ברזל. הוא איבד את ההכרה, אחר כך הוא לא זוכר מה היה שם".

עוד הסביר כי אותו תלמיד תקף את אנאס בעזרת "ברזל חד שהביא אותו מהבית כנראה. הוא תכנן את זה". כאשר נשאל האם הוא מתכוון לחזור ללמד לאחר המקרה, השיב: "כן. הוא אוהב את העבודה שלו, מסור לעבודה. הילדים בשבילו כמו ילדים שלו. הוא רוצה בהצלחה של כל הילדים. אני רואה אותו מה הוא עושה, איזה עבודות למען הילדים, איך הוא רוצה לתרום להם, לעזור להם להצליח, והנה זו התוצאה".

מנהל בית הספר: "יש לנו ישיבת חירום עם משרד החינוך"

לשיחה הצטרף מנהל בית הספר מוחמד אנואר, אשר שיתף בהשתלשלות האירועים שהובילה לתקיפה: "האירוע התחיל ביום חמישי. המורה היה משגיח במבחן, לא נתן לתלמיד להעתיק. התלמיד ניסה שוב להעתיק, המורה שוב מנע את זה. הודענו להורים שהמבחן נפסל אבל אנחנו בכל זאת ניתן הזדמנות לתלמיד לבוא ביום ראשון לעשות את המבחן שלו. תלמיד משכבה י"ב, אתמול הייתה אמורה להיות בגרות".

עוד הודה כי לא היו איומים מצד התלמיד טרם התקיפה. "אנחנו הודענו להורים שהמבחן נפסל, שהבן שלהם אמור לעשות שוב את המבחן, זה מבחן מגן לפני הבגרות. ההורים הסכימו, הזמנו גם אותם לשיחה להסביר להם מה קרה באולם המבחן. אבל לצערי לא הגיעו. פתאום ביום שני התלמיד קפץ מהגדרות ונכנס לתוך בית הספר, בהפסקה".

"היום יש לנו שביתה, ארגון המורים החליט על שביתה. דיי, גם ההורים צריכים לקחת אחריות. צריך להוקיע כל תופעה של אלימות", הכריז אנואר, והדגיש כי מבחינתו התלמיד לא יוכל לחזור לבית הספר: "זה קו אדום. אי אפשר לעבור על זה. נעבוד על פי הנהלים. יש לנו ישיבת חירום עם משרד החינוך".

לסיום, הבהיר אנואר כי "כולם מוקיעים את התופעה הזו, אף אחד לא מסכים למקרה כזה במיוחד עם מורה כזה. הוא מורה מאוד מסור, אוהבים אותו, תמיד מגיע בזמן, כמעט ולא נעדר מבית הספר. כל תלמידי בית הספר אינם מסכימים עם המקרה הזה וכל מקרה אלימות".

עריכה: שני רומנו

24/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris