אודי סגל וענת דוידוב

"בזכות האמירות שלי נוצרה אווירה אחרת"

ח"כ תא"ל (מיל') צביקה פוגל טען כי קריאתו לעצור את גנץ ולפיד הרגיעה את השיח • על ח"כ מיקי לוי שהתעמת עם השר בן גביר: "איבד את הברקסים"


עימות חריף נרשם אתמול (ג') בין יו"ר הוועדה לענייני ביקורת מיקי לוי לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, זאת במהלך מסיבת העיתונאים שערך לצד מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי. ח"כ תא"ל (מיל') צביקה פוגל שוחח עם ענת דוידוב וגדעון אוקו והתייחס לחילופי הדברים.

בפתח השיחה התייחס ח"כ פוגל לדבריו של יו"ר מפלגתו השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אשר התייחס לתרחישים האפשריים במדינה עקב המצב, ביניהם מבצע שומר חומות 2: "קודם כל אני מודאג מכיוןן שהייתי שותף לחלק מההכנות לרפורמה שתוכננה במשרד לביטחון לאומי יחד עם צמרת משטרת ישראל. תרחיש הייחוס כפי שצויר לנו על ידי הרבה מאוד מומחים ואני חייב לומר לזכותו של איתמר שהוא הביא הרבה מאוד, הוא התייעץ בחודשיים האחרונים מרגע שהיה ברור שהתפקיד רוקם עור וגידים עם כל המומחים מכל המגזרים, שבקיאים במידע".

"הצטבר מידע שבא ואומר שהפוטנציאל לשומר חומת 2, הגברת האלימות ברחובות, האמצעים הכלכליים של כל אותם גורמי טרור ומאפיה שמצויים בישראל הולך ומתגבר. לא הייתי שותף בכל התחקירים האלה, אבל בחלקם כן. התמונה היא תמונה שעלולה להתפתח למקום לא טוב, כדי למנוע את זה באו המפכ"ל ואיתמר והכינו רפורמה שאומרת דבר מאוד פשוט - בואו נארגן מחדש את הכוח על מנת שנוכל להתעמת כמו שצריך עם האתגרים ולתת להם מענה נכון. כשרוצים להקטין משהו אומרים שאין פה בשורה. בא איתמר יחד עם המפכ"ל ובאים והופכים את הדיבורים למעשים, אם זה לא משהו גדול", הדגיש.

עוד ציין כי "באו המפכ"ל ואיתמר והכינו תוכניות שירות לאנשים חדשים שמצטרפים. יש במשטרה בכל שנה הרבה אנשים שמצטרפים. אנשים טובים יישארו, אנשים שכבר נמצאים במערכת. 42 מיליארד ש"ח, זו התוכנית שהוכנה, הקואליציה חתמה עליה, ראש הממשלה חתם עליה. אני אומר בשיא ההגינות והיושר - אם שר האוצר והממשלה לא יקיימו את ההבטחה כנראה שבעוד שנה נדבר ותגידו לי 'הכול דיבורים'. צריכים תקציב בשביל לממש את התוכנית הזו".

בתגובה לדבריו הזכירו דוידוב ואוקו כי בשומר חומות 1 קובי שבתאי, המכהן כיום כמפכ"ל לצידו של בן גביר, רמז כי יש לו אחריות בפרוץ האינתיפאדה. ח"כ פוגל חידד: "בוא נוותר על מה כל מיני אנשים אמרו בכל מיני אירועים ונסתכל על העתיד - שניהם הבינו שיחד הם מסוגלים לעשות דברים מאוד יפים, לשים בצד משקעים ולהירתם למען ישראל. זה שמיקי לוי איבד את הברקסים אתמול כי הוא שכח שהוא לא יו"ר הכנסת, זה רק רעש ברקע".

"כולם הבינו שמלחמת אחים או לעשות פה מרד אלה דברים לא הגיוניים"

"מפאת כבודו של מיקי לוי אני לא רוצה להתייחס לאירוע של אתמול, אני לא הייתי עושה דבר כזה, בחיים לא", הדגיש פוגל, וכאשר ציין אוקו באוזניו כי רק לא מזמן קרא לעצור שני רמטכ"לים וראש ממשלה לשעבר, הכריז חבר הכנסת: "ותראה מה קרה מאותו רגע, השיח ירד, הכול נרגע. בזכות מה שאני אמרתי, פעם אחת תפרגנו, לא קרה שום דבר. חוץ מאפרת רייטן שיצאה החוצה ורצתה להקים צבא פרטי ורביב דרוקר שרוצה דם ברחובות, כל שאר האנשים, חברי הכנסת, שחוץ מאולי ההזוי הזה יאיר גולן, כולם נרגעו בשיח. כולם הבינו שמלחמת אחים או מלחמת אזרחים או לשרוף את הרחובות או לעשות פה מרד אלה דברים לא הגיוניים".

ח"כ פוגל המשיך והבהיר: "אני חושב שבזכות האמירות שלי נעשתה פה אווירה אחרת של להבין שהכיוון מסוכן ומה שעלול לקרות מההמרדה וההסתה הזו שיקום מטורף אחד יאחז באקדח ויתקע למישהו מאיתנו כדור בראש. כולם הבינו שיש פה משהו מסוכן שעלול להגיע למצב שאנחנו לא שולטים בו. כולם הבינו את זה שזה עלול להידרדר למקום לא טוב והעבירו את השיח למקום אחר".

לסיום, התייחס ח"כ פוגל להפגנות המתקיימות מאז הצגת הרפורמה המשפטית אותה מוביל שר המשפטים הנכנס יריב לוין: "הפגנות זה דבר חשוב. גם אני חושב לארגן הפגנות מהכיוון השני כדי להראות תמיכה במה שאנחנו עושים. הפגנות זה דבר חשוב, זה דבר שמבטא את הדמוקרטיה יותר מהכול, אבל בין הפגנות לבין המרדה, הסתה, שנאה כמו שיש פה או שהייתה עד לא מזמן זה משהו בלתי נסבל. אתם יודעים מה ההבדל הגדול ביני לבינם? אני אוהב את המדינה יותר ממה שהם שונאים אותי".

באשר לסעיף העוסק בפסילת רוב חברי הכנסת הערבים, סיכם: "עקרונית אני חושב שבדמוקרטיה חייבים להישאר כללים שמאפשרים לכולם להיות שותפים להליך הדמוקרטי, אבל מיש פועל נגד קיומה של מדינת ישראל אני לא חושב שיש לו מקום להיות בכנסת".

עריכה: שני רומנו

25/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביקה פוגל
צביקה פוגל  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris