אראל סג"ל

"כאישה שחוותה פגיעה - לא אעבור לסדר היום"

אילה חסון ('חדשות 13') על הפרשה שחשפה ובמרכזה אבי חימי: "בעולם שלי נשארו דברים שקוראים להם ערכים - ראש לשכת עורכי הדין צריך להיות מופת"


בתכניתה 'אזור בחירה' ששודרה אמש (ב') ב'רשת 13', העיתונאית אילה חסון חשפה טענות קשות נגד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין. על פי הפרסום, חימי ביצע לכאורה מעשה מגונה כלפי עורכת דין צעירה בשיחת וידאו, זאת כאשר היא התייעצה איתו בקשר לקידום בתפקיד. אראל סג"ל ודוד ורטהיים שוחחו ב־103fm עם חסון אשר שיתפה בפרטים ומתחה ביקורת חריפה כלפי הדמות הציבורית המדוברת.

בפתח השיחה ביקשו צמד המגישים להשמיע קטע משיחתה של חסון עם חימי, כאשר הוא אינו מכחיש באופן נחרץ את הטענות שהיא מעלה כנגדו. "זה חלק מהשיחה שמתרכזת בדגלים, אבל היה בחלק הראשון את הדבר שהוא הדבר הכי חשוב - שהוא המליץ עליה להיות שופטת, היא הייתה בידיים שלו. אחרי שאתה ממליץ כיו"ר לשכת עורכי הדין אתה לא מסיים את התפקיד שלך, אתה עדיין זה שקובע אם היא תעבור או לא תעבור. זה מינוי שופטות, הם צריכים להתרכז רק במינוי שופטות הוועדה הזו", אמרה.

"בכל הכבוד לזה שהוא אומר לי' תפנו למשטרה', אני עוד בעולם שלי נשארו דברים שהם לא רק משפט וחוק, קוראים להם ערכים. ראש לשכת עורכי הדין זה דמות, זה לא סתם, זה מופת צריך להיות. מה זה מעניין אותי אם זה חוקי או לא? וברור שזה לא חוקי אם הוא אמר לה שהוא חתם לה על זה שהיא תהיה שופטת, ברור שאין פה שום הסכמנה ושום עניין. זה לא רלוונטי הדבר הזה", טענה, והוסיפה: "ראיתי את התיעוד של הסגנון וגם אתם לא רוצים לראות אותו. אני יכולה לפרסם דבר כזה בלי לראות?"

לאור חשיפתה ודבריה, תהה סג"ל האם אירוע מסוג זה מצדיק את השינוי בהרכב הוועדה למינוי שופטים. חסון הודתה: "אין ספק שזה מציף שאלה פה. כבר נהיו בדיחות סביב זה שעכשיו מבינים למה הוא התעקש שלא לעזוב את הוועדה למינוי שופטים וכו'. אבל בנימה רצינית, בעולם המערכת הפוליטית בוחרת את השופטים ויש שופטים מעולים בכל העולם".

"כיוון שאני עיתונאית אני אומרת לך שלשכת עורכי הדין קובעת המון, כי זה המון דילים שנסגרים מאחורי הקלעים", תקפה" ,"זה ככה עובד. לשכת עורכי הדין היא בעלת עוצמה בלתי רגילה בקביעת השופטים בישראל. לכן פתאום כל מיני ראשי לשכה מקבלים תיקים ופרנסה מטורפת, הם יודעים, השופטים תלויים בידיים שלהם. גם העבריינים יודעים".

"שאפו לכל אדם ופוליטיקאי שמתעלה מעל הפוזיציה ומבין שיש פה אירוע"

באשר לטענה כי תיזמון חשיפת הפרשה נקבע בעקבות פוזיציה פוליטית, זעמה: "נו באמת. דיי. לא צריך כל דבר הבל להגיד בקול רם, כל דבר רעל לתת לו במה. מי שרוצה לגונן על חימי בגלל שעכשיו הוא נואם כך וקודם אחרת, אז הוא בזוי לא פחות כמוהו. חבל שהוא ילכלך את המחאה. אני רואה נשים רציניות שקוראות לו להתפטר".

"אני חושבת ששאפו לכל אדם ולכל פוליטיקאי שמתעלה מעל הפוזיציה שלו ומבין שיש פה אירוע שהוא חוצה, מי שיתמוך בו יוכתם", הכריזה, והוסיפה: "אם אבי חימי לא יהיה לא תהיה מחאה? הוא פשוט נתפס על חם. לכן כל שאלת העיתוי שאלה בזויה. הוא הבין שיש כבר שסיפורי הנשים סוגרים עליו, אז הוא בסוף דצמבר באופן מפתיע הודיע שהוא לא יתמודד על ראשות לשכת עורכי הדין. אתה בשיא הכוח שלך מודיע החלטה כזו? מה קרה? פרצה מלחמה? הוא הבין וידע שזה סוגר עליו".

עוד שיתפה חסון כי "אומרים לי שגם אז הוא החליט להתייעץ עם כל מיני איך להתמודד עם האירוע שמתדרדר לפתחו, ואז מבשלים אסטרטגיה. ופה זו נקודה כואבת מאוד - מי שקיוו שאם הוא יהיה בצד הנכון של המפה הפוליטית, איפה שכל אנשי הכסף, המשפט והכוח, אז בשביל זה ימחלו לו על הכול? גם מי שנתן את התגובה עשה שגגה עצומה. שגיאה של לא יודעת מה. התגובה הראשונית הייתה השיחה, תגובה אותנטית שבה הוא מודה שהוא עשה את זה, לא בחדר שאני אמרתי אלא בחדר אחר עם דגל ישראל. התגובה הדוחה שמכתימה את המחאה מאוד, ולא תומכת במחאה, שזו רדיפה פוליטית והוא ימשיך להילחם. בחייאת, גועל נפש. עכשיו מכונת הרעל. חבר'ה תיזהרו, 2023, תלמדו לקח".

"אני חייבת כאישה שבעצמה חוותה פגיעה בגיל צעיר ונולדה באותו גיל שהיא חוותה בו את הפגיעה - אני לא אעבור לסדר היום. זו לא פגיעה קלאסית שאנחנו מכירים, אבל גם גברים שהם ביג בוסים וחושבים שהם מקדמים מישהי או לא בהתאם לזה שהיא תתן להם או לא, אז אוי ואבוי. כל השאר, ומי שיתמוך בזה, שיתבזה מול עצמו. סיפור מטלטל תרתי משמע. היום בשבע בערב – ההמשך יבוא", סיכמה.

עריכה: שני רומנו

31/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילה חסון
אילה חסון  |  צילום: 103fm
Paris