רון קופמן ואריה אלדד

"מה שנוגע בעניין לוקח אותי לפגיעה שחוויתי בילדותי"

אילה חסון ('חדשות 13') על חשיפת פרשת עו"ד אבי חימי: "עורכת הדין אמרה לי שמה שעושים לה ברשתות החברתיות זה כמו אונס"


השבוע העיתונאית אילה חסון ('רשת 13') חשפה טענות קשות נגד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין. על פי הפרסום, חימי ביצע לכאורה מעשה מגונה כלפי עורכת דין צעירה בשיחת וידאו, זאת כאשר התייעצה איתו בקשר לקידום בתפקיד. התגובות לחשיפה היו קשות מאוד ואף כללו טענה כי מדובר בהכפשה על רקע פוליטי. בשיחה עם ניסים משעל ב־103fm, הגיבה חסון לדברים.

"אני לא זוכר אותך כל כך נסערת כמו בחשיפה הזו", הודה משעל בפתח השיחה, וחסון הודתה: "כמובן שכל דבר שנוגע באופן עמוק בעניינים האלה זה לוקח אותי למקום של פגיעה אישית שאניב עצמי חוויתי. דיברתי על זה, אני לא בא לי להיכנס למצב הרגשי שזה מכניס אותי, אבל אני אומר ככה - זה לא שאני משווה את המקרה שלה למקרה של ילדה חסרת אונים בת 11 שמישהו מזוהם דוחף לה את הלשון שלו לפה. זו חוויה שונה לחלוטין. אנחנו מדברים על אישה בוגרת וכו', אבל יותר נגעה לליבי בהקשר הזה הילדה בת 14 שפרסמתי עליה מיבנה".

עוד שיתפה חסון כי "הייתי אחרי שיחה איתה, עם אותה עורכת דין, לפני שנכנסתי לשידור, והיא אמרה לי שמה שעושים לה ברשתות החברתיות זה כמו אונס. זה משהו מטורף, מבזים אותה, קללות, מצמרר. ולמה? כי פתאום אבי חימי נהיה סמל של איזה משהו. לקחו את זה עוד הפעם למקום הפוליטי, ואז זה עורר מאנשים את כל היצרים הרעים האלה".

על זעקתה כי ישנם כאלו שירדו הפסים, הבהירה חסון כי היא התכוונה לאותם אנשים שהופכים מקרה מסוג זה לפוליטיזציה. "כן ביבי, לא ביבי, אנשים מטורפים. אנשים ירדו מהפסים. אנשים פשוט איבדו את זה. זו קריסה מוסרית. מותר להתווכח, חובה להתווכח, להיות חלוקים. זו חברה בקריסה. ככה נראית חברה בקריסה".

באשר לטענתו של עורך הדין אבי חימי כי היה לו רומן עם אותה עורך דין, אמרה: "זכותו לומר את זה, אבל אני אתן לך כמה סימנים חזקים מחשידים בטיעון - כשאני מתקשרת אליו ביום שני בצהריים, אני מצלצלת אליו, ותופסת אותו ומנהלת איתו שיחה ארוכה. לא תגיד לי באיזה שלב 'אני בן אדם בוגר, את בן אדם בוגר, היא בן אדם בוגר, יש פה רומן'? אני אגיד לו 'זה לא מה שאני יודעת אבל זה טיעון, תן לי לבדוק בחזרה'. אני אומרת לו 'תגיב', ו'משטרה, משטרה משטרה, זה היה בחדר הזה, לא עם הדגל הזה'".

"מתי הוא דיבר על רומן? רק אחרי שהוא שכר את מומחי הספינולוגים"

"נגיד שהוא נבהל והגיב ככה ובמשך דקות ארוכות העורך דין המדופלם הזה שהכין אלף פעמים את העבריינים שהוא מייצג לא ידע להתמודד עם החקירה הנגדית שלי. חלפו שעות, לא תרים טלפון למנכ"ל החדשות? תגיד לו 'זה רומן'? בערב תשלח הודעה שזה ספין פוליטי? זו ההודעה שלך? מתי הוא דיבר על רומן? רק יום למחרת, רק אחרי שהוא שכר את מומחי הספינולוגים שיגידו לו איך לשווק את האירוע הזה, איך לצמצם הפסדים", הדגישה.

לאור אמירותיו ציין משעל כי עו"ד חימי טוען שהוא אינו עבריין מין, וחסון תקפה: "אתה לא יודע את זה ואני לא יודעת את זה. הוא טוען, זכותו לטעון, אנחנו משמיעים את הטענה שלו. על כל פנים, רק למחרת, אם היה רומן, זה לא דבר ללא תביעות אצבע, רומן זה דבר שאפשר להוכיח אותו בקלות. ללכת לפוליגרף? להוכיח שהיה רומן? למה שלא תביא איזה 2 קבלות? איזה שטויות. הוא עשה טעות בעניין הזה, טעות שלא מתאימה לעורך דין בסדר גודל שלו. היא מכחישה בקולה באופן חד משמעי, שאלתי אותה 7 פעמים. בהתחלה לא שאלתי אותה על רומן כי הוא לא טען את זה, אחרי שהוא טען את זה שאלתי אותה על הסכמה או לא הסכמה, אמרה 'לא בהסכמה'".

"כשזה קרה האירוע עם המכנסיים ומה שהוא עשה מול הוידאו, מה אישה ברומן עושה עם דבר כזה? שומרת לעצמה? מוחקת? שולחת לו גם כזה, אם זה רומן. היא לא רצה מיד לצלצל לעורך דין פלילי, מספרת לו על האירוע בזעזוע, גועל ומבינה שהיא לא תלך להתלונן כי הקריירה שלה, זה יותר דפוס של נפגעת עבירה, היא גם שולחת לעורך דין הפלילי את הצילומים", סיפרה, "מה היא אמרה לי? הוא המליץ עליה, הם היו בידידות, לא קשר רומנטי, ככה היא אומרת כמה פעמים. מאותו הרגע שהיא ביקשה ממנו המלצה הוא שינה את היחס אליה. התחיל לכתוב וואטסאפים, לבקש למחוק אותם. נורא פשוט. היא לא רצתה בכלל לדבר ולהתראיין ולהיחשף, היא אמרה 'זה מאחוריי'. שיכנעתי אותה, מה יש לאישה שהיה לה רומן לבוא ולהגיד דבר כזה? מאיזה עולם חולני?"

"אין לה בעל שהיא עשתה לו חשבון ופחדה ממנו"

באשר לטענות נגד עורכת הדין המעורבת בפרשה כי ייתכן והיא מעוניינת להכחיש את הרומן שניהלה, זעמה חסון: "ממי? היא לא נשואה. אין לה בעל שהיא עשתה לו חשבון ופחדה ממנו והיא תגיד שזה היה ככה וזה היה ככה. בחורה שהייתה רווקה בזמן הקשר, כמה אפשר לאתרג? עורכי דין שסיפרו לי שכשהוא פרש באופן מפתיע מהמרוץ לראשות הלשכה, אדם בשיא כוחו, אתה עוזב את בור העוצמה הזה, כי מה קרה? אתה עכשיו בשיא הכוח שלך. הוא אמר לאחד מהם, אולי ליותר, 'רק אל תגעו בענייני הנשים'. וכן, פנו אליי נשים, לא כאלה שחפצות כל כך לדבר ולהתפרסם, מספרות דברים בעייתים בהקשר שלו, במגוון של נושאים. מגוון של דפוסי התנהגות".

כמו כן, התייחסה העיתונאית אילה חסון לטיעונו המרכזי של חימי שחשיפת הפרשה נובעת מעמדתו נגד הרפורמה המשפטית: "ברור שהוא איש שבשיא הציבוריות ומעניין, זה לא דברים שקרו לפני 10 שנים, זה דברים שקרו בשנה האחרונה. יכול להיות שיש קשר, יכול להיות שמי שרצה, החומר הזה הוכן לכבודו, לא ספציפי הזה, לקראת המרוץ לראשות הלשכה. מרגע שהוא הודיע שהוא לא מתמודד זה דבר שהיה ביותר מיד אחת עצם האירוע. אולי אפשר להגיד ההפך, אפשר להגיד שהוא עשה מהפך עם עצמו בצורה מאוד דרמטית וקיצונית, אפילו נתן לאנשים להכתיב לו טקסטים, מאוד קיצוניים בהקשר הרפורמה, כדי לעטוף את עצמו במערכות הנכונות".

"אתה רואה את עיתון הארץ, שאני מבטיחה לך שאם אותו חימי היה לא מדבר על הרפורמה, אם אותו חימי היה ליכודניק הייתי מפרסמת עליו, ואני מבטיחה לך שעיתון הארץ, אם חימי היה ליכודניק ולא נושא את דגל המהפכה בכאילו הם היו שוחטים אותו ולא מאתרגים אותו ושוחטים את העיתונאית שפרסמה את זה", ביקרה, "אז זה הזמן השחור. יש חקירת משטרה, בוא נראה איך המשטרה תחקור את האירוע הזה. אתה זוכר את רמון? כשרצו לשכנע את הבחורה, וטוב שחקרו את זה, שלחו לדרום אמריקה".

לסיום, חשפה חסון כי "יש היום כתבה בנושא הזה בהחלט, היא בהחלט מעניינת וזה אצלי בערב. אני מקווה שתבואו לצפות. כל דבר אני בודקת בשבעים עיניים. אתה יודע כמה ציידים עובדים עליי, הרבה. אני רוצה להיות קפדנית. אני מקבלת הסתה, לא איומים. אני מקבלת גם הרבה מאוד אהבה ותמיכה. רואים את האמת".

עריכה: שני רומנו

03/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילה חסון
אילה חסון  |  צילום: 103fm
Paris