ינון מגל ובן כספית

ינון על הנשיאה חיות: "מה את עושה לנו ברוגז?"

המגיש התרעם כי חיות לא נכחה בפגישת סמלי השלטון • בן הגיב: "גברתי השופטת חיות טוב שלא הגעת. אנחנו בתוך מלחמה אי אפשר להסתכל על זה בצורה אחרת"


כמדי יום הגיעו ינון מגל ובן כספית לאולפן לשוחח על כל הנושאים הפוליטיים שעל הפרק, אך טרם ביקשו להתייחס למצבם הבוקר עם הסערה שפקדה לא רק את המדינה גם את האולפן אתמול. תחילה ינון תהה, "מה מצב הטנטרום, האם נוכל לנהל תוכנית, האם זה בלתי אפשרי?", ופצח בשיר של 'התרנגולים' 'האם אמרו לך פעם', בן טען, "בוא ננסה לנהל תוכנית". 

ינון תקף את הנשיאה חיות שלא הגיעה לכנסת לפגישה של סמלי השלטון לכבוד חגיגות 75 שנים לכנסת, "מה היא חושבת לעצמה אותה גברת שמכונה נשיאת בית המשפט העליון שהיא לא מגיעה לפגישה של סמלי השלטון ביום חגה של הכנסת? תכבדי את המעמד - מה יש לך?", אמר והוסיף: "מה את עושה לנו ברוגז, עכשיו לא תעני לטלפונים? מה זה השטויות האלה. מה עובר עלייך? את נשיאת בית המשפט העליון, מה את מתנהגת ככה? למה את מרשה לעצמך להתנהג ככה, את לא מלכת אנגליה. חמישה סמלי שלטון יש במדינת ישראל, מה את חושבת לעצמך כשאת לא מגיעה". 

בן חברו להגשה ביקש להגיב ופנה לנשיאה: "גברתי השופטת חיות טוב שלא הגעת. אנחנו בתוך מלחמה אי אפשר להסתכל על זה בצורה אחרת, אני מקווה שהיא לא תדרדר לאלימות. נכון, אל תגיעי לשום מקום שימצאו לא נתניהו ולא יו"ר הכנסת, וגם לא נשיא המדינה. אז תודה לך שלא באת".

עוד אמר: אלמוג בוקר מצייץ כי מדיניות הההלכה של ראש הממשלה נמשכת. דבר קטן בהקשרים האלה, בן גביר, שר הפיתה, הודיע שהוא הורס מבנה גדול של פלסטינים, אז אתמול התבשרנו שההריסה נדחית למועד לא ידוע. אני מניח שהיא תתבצע בצמוד לפינוי חאן אל אחמר".

ינון הגיב לדברים וטען: "אם היו הורסים את הבניין והיו מתחילים עימותים, היית אומר שזו ממשלה שמסלימה ושבן גביר בא עם פח שמן. אם הם דוחים את ההריסה, הם מתקפלים ואין להם אומץ. זה לא משנה מה הממשלה תעשה, הם ימצאו כל בוקר את דף הכישלונות, החסרונות והמחדלטים. בעוד שבממשלה הקודמת אנו זוכרים מה הם עשו, הם שרו שירי הלל וכתרים, היית מקריא לי את פעולות המעצרים והתקיפות בסוריה. הרבה מאוד טוב יקרה מהרפורמה בניגוד למה שהם אומרים".

בן סיכם: "הממשלה הקודמת עשתה הרבה דברים לביטחון". 

בהמשך התייחסו לחוק התרומות, שיאפשר לנבחרי ציבור לקבל תרומות, בן, "לא, חבר'ה אתם רצתם להצביע ליכוד שידאגו לכם אבל לא דואגים, לא יוקר המחיה, הטיפטוף של הרקטות חוזר. אתם הצבעתם ליכוד שנתניהו לא יצטרך להחזיר שלוש מאות אלף שקל לאף אחד". 

07/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris