איריס קול

"מפגש של שני מוזיקאים הרבה פעמים נותן איזשהו שלם יותר גדול"

המוזיקאים מוש בן ארי ואביב בכר השיקו שיר ראשון 'עד שיעבור הזעם', מתוך אלבום משותף • הם סיפרו על החיבור המידי והמיוחד של שניהם


המוזיקאים המוערכים מוש בן ארי ואביב בכר התאחדו לשיתוף פעולה שהוליד פרוייקט מוזיקלי יוצא דופן. לאחרונה הם הוציאו את השיר הראשון מתוך הפרויקט - 'עד שיעבור הזעם'. הם שוחחו עם איריס קול ב־103fm וסיפרו על החיבור המיוחד של שניהם ועל העבודה על האלבום. 

תחילה, שיתף בן ארי על החיבור הטבעי בין השניים: "אני חושב שמפגש של שני מוזיקאים, שני זמרים ושני כותבים הוא הרבה פעמים נותן איזשהו שלם טיפה יותר גדול. כל מומנטום בחיים - מתי ואיך זה קורה וכמה זה באמת אמיתי ולא למען איזשהו משהו חבוי".

"כשזה מפגש אמיתי אז הוא מאוד מאוד פורה ומה שקרה פה במפגש עם אביב, אני נכנסתי לעשייה של הפרוייקט הזה ואמרתי 'בא לי להישען טיפה אחורה ולהיות יותר בביצוע ובמקום הזה של הבאמת להנות ולהתרפס על הטקסטים המדהימים של אביב'. מה שקרה זה שזה באמת היה כל כך טוב שזה גם הדליק אצלי את הבערה ואז כתבתי עוד כמה שירים לאלבום", ציין מוש. 

בכר חיזק: "בדיוק כמו שעכשיו תפגשי בן אדם שלא הכרת לפני, יש אנשים שמתחילים לדבר איתם ומשהו פחות קורה ויש אנשים שמתחילים שיח איתם, לא משנה איפה, והשיחה מתגלגלת ואתה מרגיש שהבן אדם משדר איתך על אותו גל. יש אנשים שיש לך תקשורת יותר גדולה איתם בעולם ובמקרה הזה, מתחילת העבודה על האלבום יש משהו נורא פתוח גם בשיח, גם בזה שאין דבר כזה שיש איזה רצון למישהו והוא לא אומר אותו. אף אחד לא מתבייש להגיד את דעתו ואת הרעיון שלו. וזו הגישה לפי דעתי כדי ליצור ביחד". 

"יש עוד איזה אלמנט במפגש הזה", הצהיר מוש בן ארי, והסביר: "זה שני אומנים קודם כל, שני אנשים שבאים מרקע של להיות נגנים. אחד הדברים שאנחנו הכי אוהבים לעשות בעולם זה לנגן על כלים ולאו דווקא להיות בפוזיציה של לעמוד על במה ולשיר את הלהיטים שלך. אנחנו קודם כל נגנים, מביאים כלים מכל העולם ובאמת מעמיקים לאוקיינוס המטורף הזה של הקלאסיקות. אז כשיש מפגש כזה הוא באיזשהו מקום מפגש מאוד נטול אגו. רק אחרי זה אני מוש בן ארי והוא אביב בכר שמכירים, שכותבים שירים ומוציאים אותם לרדיו". 

האזינו לשיר החדש - 'עד שיעבור הזעם': 

08/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מוש בן ארי
מוש בן ארי  |  צילום: יניב מורוזובסקי/103fm
Paris