אודי סגל וענת דוידוב

"לא רק שלא חוזרת בי, להיפך - אי אפשר לפטר אותה"

ח"כ טלי גוטליב על האשמת נשיאת העליון חיות בפיגוע בי-ם: "מביעה עניין במשהו ציבורי רק כי העזתי לגעת לה בכוח" • הוסיפה: "יש לה חלק נכבד בשנאה"


הלילה (ש') התייחסה חברת הכנסת טלי גוטליב לפיגוע הרצחני בשכונת רמות בירושלים בסוף השבוע, וטענה באופן שנוי במחלוקת נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות היא האשמה בתקרית הקשה, לדבריה: "אני מאשימה את נשיאת העליון בפיגוע. אני מאשימה אותה בתחושת הכאוס בעם ישראל. אני מאשימה אותה בהרס ופגיעה קשה בדמוקרטיה ובשלטון החוק.  היא הפחידה מפני ממשלת ימין. לא מפני הרפורמה. אז מה אם יהיה כאן כאוס, אז מה אם אויבנו יזנבו בנו כי יזהו חולשה בקירבנו, הכל כשר בדרך למיטוט שלטון ימין".

בשיחתה עם ניסים משעל וענת דוידוב ב־103fm, הגיבה לדברים: "לנשיאה יש אחריות לכל מילה שיוצאת לה מהפה ובתוך כך לכאוס שהמדינה נמצאת בה, אחרי שחרחרה ריב ומדון והשניאה קבוצה אחת על אחרת. כשהאויב שלנו מזהה אותנו בסכסוך כזה נוראי בינינו לבין עצמנו הוא מזנב בנו. מי שהתחיל זו היועמ"שית. חיות, עוד לפני פסק דין בעניינו של דרעי, אמרה שאנו מסכנים את הדמוקרטיה ואת חירות הפרט במדינה. כשאתה גורם למדינה לאבד את החוסן הנראותי שלה, את איך שהאויב מסתכל בנו, הוא יזנב בנו. אתם יודעים מה קורה כשנשיאת העליון יוצאת לעם ומפחידה מפנינו? זו נשיאת העליון שחוטאת ופושעת לכללי האתיקה של שופטים". 

"אני לא יכולה לעשות איתה שום דבר", הוסיפה. "אי אפשר לפטר אותה, כגודל הכוח גודל השחיתות. אני יכולה להעניש את מנדלבליט על השקרים הבוטים שלו? אני יכולה להעניש את שי ניצן על השקרים שלו? שחיתות היא ניצול לרעה של הכוח. יש לה כוח אדיר, היא מתווה דרך, ואז היא עושה את מה שאסור לה בעליל, היא מתראיינת ומביעה עניין במשהו ציבורי רק כי העזתי לגעת לה בכוח. היא לא הפחידה מפני הרפורמה אלא מפני שלטון ימין. אולי תגלו לי איך העובדה  שאני משנה את הוועדה למינוי שופטים פוגעת בדמוקרטיה? נבחרי עם ששמים את עצמם לטובת שליחות ציבורית  יעשו תמיד נכון יותר מכל קומבינטורים אחרים, ואם אתם חושבים שבעליון אין קומבינות, יש את שיא הקומבינות". 

"במשך שבת שלמה הבנתי לאן היא הביאה את המדינה"

בסיום דבריה, הבהירה ח"כ גוטליב: "להיפך, לא רק שאני לא חוזרת בי, מה שקורה בעם ישראל, לחיות יש חלק נכבד בסכסוך, בפילוג, בשנאה. חטאה של הקואליציה הוא שהימין עלה לשלטון, איך העזנו? הימין יהיה בשלטון כל זמן שהוא לא ייגע בעוגה של הפקידות הבכירה של השמאל. היא חצתה את כל הקווים הרבה קודם. אנחנו כאן לשמור על כל האזרחים. אם משהו יקרה לנו, נציגי הימין, מי ייתן דין וחשבון על העניין הזה. לפני שאני הולכת לישון, אני חושבת על להיטיב עם כלל האזרחים. במשך שבת שלמה הבנתי לאן היא הביאה את המדינה".  

עריכה: מיכל קדוש 

12/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טלי גוטליב
טלי גוטליב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris