בן כספית ואריה אלדד

"קורא לרה"מ לעצור את דהירת האמוק לעבר הפיכה משטרית"

חבר הכנסת יוראי להב הרצנו תקף בחריפות את הרפורמה המשפטית: "לא הולכים להתפשר על הדמוקרטיה - מתווה הנשיא זו התחלה טובה"


היום (ב'), במהלך ההצבעות הראשונות על הרפורמה המשפטית, זאת בצל מחאת הענק בירושלים, חברי כנסת מטעם האופוזיציה טיפסו על שולחן ועדת חוקה, חוק ומשפט. 17 חברי כנסת הורחקו במהלך הדיון. בן כספית ואריה אלדד שוחחו עם חבר הכנסת יוראי להב הרצנו (יש עתיד) אשר התייחס לדברים.

"אין לי כוונה להיות מנומס שממשלת נתניהו הורסת את יסודות הדמוקרטיה הישראלית", הכריז חבר הכנסת. "האחריות שלי היא לייצג את בני ובנות הדור שלי שנולדו לדמוקרטיה - אנחנו לא מתכוונים לדבר עליה. יו"ר הוועדה רוטמן ממשיך לזרוק את חברי האופוזיציה, אין לי כוונה לוותר. אם הייתי יו"ר הוועדה לא הייתי זורק אחד אחרי השני את כל חברי האופוזיציה ולא מאפשר להם להשמיע את הדברים שלהם. יו"ר הוועדה זרק אותי תוך 9 שניות, שבוע שעבר הוא עצר אותי באמצע זכות הדיבור שלי ודרש ממני להתנצל כי אמרתי שעבריינים מובילים את ההפיכה המשטרית הזו".

עוד תקף חבר הכנסת: "בואו לא נתבלבל, מדובר בהפיכה משטרית, הליך לא לגיטימי, הליך בזק באופן חד צדדי, כשמי שמוביל אותו הוא ראש ממשלה עם שלושה אישומים, על זה אני לא מתכוון לשתוק, לא אני ולא כל מאות האלפים שהגיעו היום לכנסת בדרישה אחת - עצרו את התהליך שלכם מיד ולכו לבית הנשיא להידבר כי לתהליכים כאלה דורשים הסכמה לאומית רחבה. על כך אנחנו דורשים".

לסיום, הדגיש כי "אני נגד אלימות, המחאה צריכה להיות נחושה ובלתי מתפשרת - אנחנו לא הולכים להתפשר על דמוקרטיה. מתווה הנשיא זו התחלה טובה, אני קורא לקואליציה ולראש הממשלה נתניהו לעצור באופן מיידי את דהירת האמוק הזו לעבר הפיכה משטרית. אפשר להגיע להסכמה רחבה בעם, להליך שישפר את מערכת המשפט ולא יהרוס אותה".

עריכה: שני רומנו

13/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוראי להב הרצנו
יוראי להב הרצנו  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris