רון קופמן ואריה אלדד

"הרגשתי שעוקרים חלק ממני"

אלישיב פינקל, תלמיד ישיבת רגבים בנימין ישיבה תיכונית חקלאית, על פינוי הכרם בשילה: "הייתי בפינויים בעבר - אבל פה הרגשתי משהו יותק עמוק"


ביום רביעי האחרון פונה כרם הזיתים בן אליהו שבאזור בנימין. על פי הדיווחים, ההחלטה הביטחונית יצרה התנגשות נוספת בין השרים בצלאל סמוטריץ' ויואב גלנט, על המדינות שבה צריך לנקוט מדרג הביטחון. אריה אלדד שוחח על כך ב־103fm עם אלישיב פינקל, תלמיד ישיבת רגבים בנימין ישיבה תיכונית חקלאית, אשר הגיב לאירוע. 

בפתח השיחה סיפר פינקל על ישיבת רגבים: "הישיבה מבססת את הערכים שלה ומלמדת את התלמידים על עמל, תורה וחלוציות. העמל מתבטא בזה שאנחנו יוצאים לעבוד כל יום, ומתוך העבודה נוצר חיבור עמוק לארץ ישראל ואדמת ישראל".

עוד הודה כי "לראות את הפינוי מאוד כאב לנו. אני לפי מה שאני הבנתי חל על החלקה הזו חוק ההתיישנות, לא עיבדו את הקרקע במשך 30 שנה עד שהגיעה משפחת בן אליהו ונטעה מחדש את הכרמים ומטעי הזיתים, וכך בעצם הבעלות עברה אליהם. הרגשתי כאב עצום. אמנם הייתי כבר בפינויים בעבר, אני גם בעופרה, אבל פה הרגשתי משהו הרבה יותר עמוק, משמעותי, בגלל החיבור העמוק שיש לנו לאדמה ולארץ. הרגשתי שעוקרים חלק ממני. לא יכולתי לשאת את הכאב הזה".

באשר להתמודדות עם עקירת הכרם כעת, שיתף: "לא חיפשתי בעיות, לא חיפשתי לעשות צרות לשוטרים. מה שעשינו היה ללכת ולנטוע מחדש חלק מהעצים ושתילים חדשים בחלקה. מג"ב הגיעו עוד הפעם ועקרו אותם מחדש. אני אשתדל לעזור כמה שיותר, אני מאמין שהחלקה הזו צריך להינטע מחדש. גם אם זה יהיה בעוד שנה, שנתיים או בעוד חמש שנים. אני בטוח שזה צריך לקרות. אהיה שם ואתייצב לעזור".

עריכה: שני רומנו

17/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה אלדד
אריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris