אודי סגל וענת דוידוב

"קשה לעכל את הסיוט שאנו נמצאים בו"

סהר ואנונו, אב לפעוטה כבת שנתיים מהגן של אילנה סוויסה, החשודה ב־240 מקרי התעללות: "הסרטונים לא יוצאים לנו מהראש, היו סטירות ובעיטות"


אילנה סוויסה בת ה־54 היא המטפלת החשודה ביותר מ־200 מקרי התעללות בפעוטות במעונה בשדרות, זאת תוך שלושה חודשים בלבד. סהר ואנונו, אב לפעוטה בת שנה ושבעה חודשים מהגן של סוויסה, סיפר ממקור ראשון על ההתעללות המחרידה. 

"ימים לא קלים בכלל. קודם כל, קשה לעכל את הסיוט הזה שאנחנו נמצאים בו, קשה להבין את ההתעללות הזו שהילדה הקטנה והטהורה שלנו חוותה. המספרים לא נתפסים, הסרטונים שנאלצו לראות לא יוצאים לנו מהראש", הודה ואנונו.

עוד הסביר כי היה לו חשוב עד מאוד לראות את הסרטונים, עם כל הקושי, על מנת להבין מה עבר על בתו: "הילדה שלנו עברה התעללות. ראיתי את כל הסרטונים. חשוב להבין, מה היה בדיוק, מה קרה לילדה, ומתוך הסרטונים האלו להבין מפה איך אני מתנהג לילדה, איך לגשת אליה בצורה נכונה, במה אני צריך לשים את הדגש, איפה לטפל בה, מה אני צריך ללכת ולבדוק. ובאמת קבענו תורים לבדיקות".

"זה עשרות סרטונים מתוך 240. ככה שזה באמת מאוד קשה להכיל. אני מבחין בילדה שלי בשינויים בהתנהגות, פתאום הילדה יותר עצבנית, יותר אלימה. יש לה תסכול עצור שיוצא בצורה שהיא לא אופיינית לילדה שלי, כמו להתחיל לנגוח ברצפה, היא קמה, צועקת בלילות, צועקת 'די, די, די'", שיתף, "זו התופעה של אחרי. מה שראינו בסרטונים זה דברים הכי מזעזעים שיכולים להיות - סטירות, אגרופים, בעיטות, הטחות לרצפה, להרים אותה מהזרועות, לנער אותה ולזרוק אותה לרצפה".

לדבריו, "הסייעות גם בסרטונים, שתי סייעות ועובדת מטבח אחת. מי שהרימה את הידיים בכל הסרטונים זו אילנה, אבל השלוש האחרות בוודאות נמצאות בסרטונים, רואות מה היה שם, בהקלטות שומעים את הסייעות איתה ומתבטאות בשיח אלים".

לסיום, ביקש ואנונו להעביר מסר נחרץ להורים: "שנה שעברה לא שלחתי את הילדה לגן כי פחדתי מהדברים האלה, אמרתי שאני אעשה הכול כדי שלי זה לא יקרה, וגם לי זה קרה. צריך לפתוח אלף עיניים, להגיע לביקורות פתע, מה שנקרא כבדהו וחשדו - כשמדובר בילדים לא לסמוך על אף אחד".

עריכה: שני רומנו

20/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב וגדעון אוקו
ענת דוידוב וגדעון אוקו  |  צילום: 103fm
Paris