בן כספית ואריה אלדד

"אם לא נקבל את התקציב והגיבוי - זה יכול להוציא אותנו מהממשלה"

יו"ר הוועדה לביטחון לאומי ח"כ צביקה פוגל: "הבהרתי כבר יותר מפעם אחת לכל מי שצריך, שאני לא אצבע אוטומטית" • והתייחס להתבטאותו נגד המפכ"ל


אריה אלדד ובן כספית שוחחו ב־103fm עם חבר הכנסת ויושב ראש הוועדה לביטחון לאומי של הכנסת צביקה פוגל (עוצמה יהודית) לאחר שקיים ישיבה במשרדו יחד עם גרומים בטחוניים, מפכ״ל המשטרה קובי שבתאי והשר ליבחטון לאומי איתמר בן גביר, בשאר להיערכות כוחות הביטחון לקראת תקיפה מהרצועה.

תחילה, טען: "המפכ״ל אמר שההיערכות הייתה יכולה להיות הרבה יותר טובה אם לא היה לו חיסרון כל כך גדול של שוטרים שנובע בעיקר מהפרישה בשנתיים האחרונות, ואני יודע מה המאמץ שאיתמר משקיע. אני יכול להגיד לך שאני, לא רק כחלק ממפלגת עוצמה יהודית, אלא גם כיו"ר הועדה לביטחון לאומי, משקיע יחד עם ארגונים נוספים כדי להביא אנשים שמתאימים לפרופיל ומוכנים להתגייס ולהיות מחר בבוקר חלק מהמשטרה או הביטחון הלאומי או ממשמר הגבול. המצב הזה כנראה לא ייפתר בחודש הקרוב".

הוא הסביר: "בהחלט יגויסו מספר פלוגות, אני עוד יכול להגיד לך שצה״ל מכין עכשיו כוחות, חלקם כבר עוברים הכנה לכל הנושא של הפרות סדר וטיפול משטרתי. אנחנו עוסקים בזה כרגע אפילו בגיוס מתנדבים שמוכנים לקחת חלק בעניין הזה. אני חייב לומר לזכותם של הגורמים שהיו אצלי גם אתמול בדיון חסוי וגם בדיון הפתוח אתמול, שהם לא רוצים לחזור על מה שהם חוו ב־2021 בשומר החומות. ייאמר לזכותם שהם הפיקו לקחים והלקח העיקרי זה שיתוף פעולה בין ארגונים. מה שאני מצאתי ביומיים האחרונים, גם בהיבטים הביטחוניים וגם בהיבטים המודיעיניים, בהחלט מרגיע אותי. לא שאני ישן בעיניים עצומות, אבל אחת כבר עצמתי. אני חושב שהמפכ"ל והשר הבינו ששיתוף הפעולה ביניהם מביא תוצאות יותר טובות״. 

לגבי התבטאותו נגד המפכ"ל קובי שבתאי בתוכנית 'שבע תשע', אמר: "אף פעם לא איימתי לפטר ולא מפטר. אני רק אמרתי שאם המפכ״ל לא יבין שהדרך לעבודה משותפת היא להבין את המדיניות של השר ולבצע אותה, אז נאלץ להיפרד. יכול להיות שכולם מבינים פתאום ששיתוף פעולה הוא דבר שעובד הרבה יותר טוב ויש לשניהם אינטרס משותף". 

״חלק מהחוסן שלנו והחוזק שלנו זו התיישבות״

בהמשך, הגיב לחשיפה כי למרות שהממשלה התייחבה שהבנייה ביהודה ושומרון תוקפא, החליטו לבנות עוד חידיות דיור רבות: "אני מאוד שמח שכך זה קורה. מצד אחד (האמריקנים) רוצים אותנו מאוד חזקים, מאוד ריבונים, עם משילות, עם כוח, אבל מצד שני, מונעים מאיתנו לעשות את זה. אני מאוד שמח שסביבנו יש אנשים שיודעים לעשות את זה, להרגיע את העצבים הרוטטים למי שיש עצבים רוטטים ולהסביר להם שחלק מהחוסן שלנו והחוזק שלנו זו התיישבות, ולא רק הצבא". 

לאחר מכן, הבהיר כי לא תומך בהסכמות הממשלה לבקשת הממשל האמריקני ולקשר העקיף, על פי פרסום של ברק רביד ב'וואלה', של בנימין נתניהו עם אבו מאזן: "אם אתה חושב שאני מתכוון לשקוט על שמריי ולאפשר לכל מיני דברים שאני לא מאמין בהם לקרות, אז כנראה שלא הבהרתי את עצמי מספיק טוב. אני לא חייב לאף אחד. איפה שאני לא אוכל להביא לידי ביטוי את הביטחון האישי, את הריבונות ואת המשילות, ימצאו אותי הופך כל שולחן אפשרי, אני כבר הבהרתי יותר מפעם אחת לכל מי שצריך שאני לא אצבע אוטומטית". 

 עריכה: נויה חסון 

22/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביקה פוגל
צביקה פוגל  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris