מעיין אדם

האם חנן גולדבלט ראוי לאור הזרקורים?

מיה בר שלום יצאה נגד השחקן ועבריין המין: "מאז שהשתחרר, אני עוצרת כל ניסיון שלו לחזור לבמה" • השחקנית והבמאית עדילי ליברמן חיזקה את דבריה


כשהשחקנית ובמאית התיאטרון עדילי ליברמן הבחינה במודעת פרסום שהכריזה על מופע של השחקן ועבריין המין המורשע, חנן גולדבלט, היא מיד פנתה למיה בר שלום - הרי היא האישה הראשונה שהעידה נגד גולדבלט וחשפה כי פגע בה מינית כשהיתה בת 15 וחצי. מיה גם העידה נגד גולדבלט במשפטו והוא הורשע בביצוע אונס ועבירות מין נוספות שהתרחשו לאורך שנים רבות בנשים ובנערות אותן לימד משחק. 

בשיחה עם מעיין אדם ב־103fm, שיתפה בר שלום בחוויה הקשה: "היה לי קשה לתאר לעצמי שמישהו ייתן לזה יד, אבל אמרתי שבמידה וזה יקרה - אעשה את מה שעשיתי בכמעט 20 שנה האחרונות - אעמוד על רגליי האחריות ולא אתן לזה לקרות. מאז שהוא השתחרר, אני עוצרת כל ניסיון שלו לעלות שוב לזירת הפשע. אני מאמינה בשיקום, אבל הוא ניצל את הבמה, משם דלה את הקורבנות שלו ולכן הוא לא יכול לחזור לאותו המקום". 

לשיחה הצטרפה גם עדילי ליברמן, אשר ביקשה לחזק את דבריה וטענה: "כשראיתי את המודעה, פשוט נחרדתי. אני מאמינה שעברייני מין לשעבר בווה ובעתיד - לא יקבלו את הבמה ואת אור הזרקורים. אם אתה רוצה להשתקם, לך ותדבר בתיכונים". 

24/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מעיין אדם
מעיין אדם  |  צילום: יקיר שוקרון
Paris