ינון מגל ובן כספית

"אם הם רואים בזה דבר חיובי הם טועים לחלוטין"

אלוף (מיל') יעקב עמידרור על האירועים שהתרחשו בכפר בחווארה, רגע אחרי הפיגוע: "זה דבר שלילי מכל נקודת מבט, מלבד סיפוק יצר הנקמה"


שעות לאחר פרעות המתנחלים בחווארה ביקשו בן כספית וינון מגל לשוחח עם האלוף (מיל') יעקב עמידרור. לדבריו, האירועים הללו שמים את המדינה במקום מאוד קשה כלפי פנים, וחוץ כאחד. "קרו אתמול שני אירועים בחווארה - רצח אזרחים, ופרעות מתנחלים בערביי חווארה והסביבה. אני לא חושב ששני הדברים האלה קשורים למה שקורה בינינו. אם יש קשר הוא מאוד רחוק מאוד. אולי תחושה שעכשיו הממשלה איתם, וזה מגבה אותם".

על דברי ח"כ צביקה פוגל שגיבה את ההתפרעות בחווארה והלייק שסימן השר סמוטריץ': "אם הם רואים בזה דבר חיובי הם טועים לחלוטין, זה דבר שלילי מכל נקודת מבט, מלבד סיפוק יצר הנקמה שהוא יצר אנושי שאפשר להבין אותו ואי אפשר להסכים איתו".

בהמשך נשאל האם עקבה היה אירוע נדרש, ואמר: "אני חושב שזה לא אירוע נדרש, אבל כשיש הזדמנות כזו לדבר אז צריך ללכת לדבר. אני מקווה שזה לא עצר את צה"ל מלעצור מישהו שיש לנו מידע שהוא הולך לעשות פיגוע. אנחנו צריכים לעצור אותו, ואם הוא לא מוכן לזה אז להרוג אותו - בכדי למנוע את הפיגוע הבא. אסור שזה יפגע בלחימה בטרור". 

27/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יעקב עמידרור
יעקב עמידרור  |  צילום: מיכל פתאל/פלאש90
Paris