ינון מגל ובן כספית

"היו הרבה דיקטטורים שנבחרו באופן דמוקרטי"

שקמה ברסלר, ממובילות המחאה נגד הרפורמה המשפטית, על הפגנות יום השיבוש ברחבי הארץ: "גם בדיקטטורות הכי גדולות יש אנשים שהתעוררו מאוחר"


הבוקר (ד') החלו ברחבי הארץ הפגנות רחבות היקף במוקדים מרכזיים רבים, זאת נוכח ההתקדמות בקידום הרפורמה במערכת המשפט ללא עצירה להידברות או לפשרה. נכון לשעה זו, מחאות נרשמו במספר צמתים באזור תל אביב וירושלים, והן עתידות להימשך לאורך היום ולהסתיים מול מעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים.

שקמה ברסלר, ממובילות המחאה, שוחחה עם בן כספית וינון מגל, והגיבה לדברים. "אני במוזיאון ארץ ישראל, יש פה הרבה מאוד אנשים בהפגנה שהבריחה מכאן את גלנט, גמליאל וכל השותפים להפיכה הדיקטטורית, עלובי הנפש שיושבים בממשלה", טענה. "הם פחדו להגיע הנה. התחילו הפגנות של הורים ותלמידים בכל הארץ, הייתה הפגנה של אנשי הייטק בשרונה והפגנה מול הבית של הדיקטטור הראשי".  

"היו הרבה דיקטטורים שנבחרו באופן דמוקרטי", הבהירה. "אם החקיקה תעבור בקריאה שנייה ושלישית, ממשלת ישראל הופכת את אזרחיה לנתינים, וזו ההגדרה של דיקטטורה. כשמכפיפים את מערכת המשפט לשלטון, זו ההגדרה של דיקטטורה. זה צעד ראשון כדי להסביר שאם החקיקה תעבור וכולנו נהפוך לנתינים, המציאות במדינה תשובש. מי שהיום אזרח ויהפוך להיות נתין מוכן להקריב את עצמו לעומת הצלת המדינה. יש אנשים שגם בדיקטטורות הכי גדולות התעוררו מאוחר". 

בסיום דבריה, הדגישה ברסלר: "אנחנו צריכים להבין שאם החקיקה עוברת, המשמעות היא שישראל הפכה דה פקטו לדיקטטורה. כולנו נצטרך להקריב מהשגרה שלנו ומהדברים החשובים לנו".

עריכה: מיכל קדוש 

01/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנה נגד הממשלה
הפגנה נגד הממשלה  |  צילום: אריק מרמור/פלאש90
Paris