אודי סגל וענת דוידוב

"מאמין באמונה שלמה שבחודש הזה השכל הישר יגבר"

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי התייחס לחשיפה על מתווה הפשרה של הנשיא והביע אופטימיות לכבוד חג הפורים: "ידוע שחודש אדר וימי הפורים זה חודש המזל"


בשיחה עם איתן כבל וברק סרי, ח"כ אריה דרעי, יו"ר מפלגת ש"ס, הגיב לפרסומים והדלפות של מתווה הפשרה של נשיא המדינה, על תופעת הסרבנות בצה"ל כמחאה לרפורמה המשפטית ועל קידום 'חוק דרעי 2' שצפוי להחזיר אותו לכהן כשר. 

תחילה, הצהיר: "כל הכבוד לנשיא המדינה שממש בדבקות ובמסירות לא מרפה, למרות הביקורת הקשה מאוד הוא ממשיך ולא מרפה. אבל לצערי זה כמעט שיח חירשים, אין עם מי לדבר, נכון שיש משפטנים ואנשים טובים שרוצים אבל מהמפה הפוליטית והמחנה של המרכז־שמאל, חלק שרוצים מפוחדים מאוד כי מאיימים אליהם וחלק דומיננתי שמוביל את ההפגנות, הם לא רוצים פשרה, הם רוצים להפיל את הממשלה. הם לא השלימו עם התואצות של הבחירות, זה נפל עליהם כרעם ביום בהיר שהממשלה שלהם נפלה אחרי זמן כל כך קצר". 

על פרטי מתווה הנשיא, אמר: "אני לא מעודכן עדיין, זה דינמי מאוד, מי שמוביל את זה אלה יריב לוין ושמחה רוטמן, אני קודם כל מגבה, אני הבעתי את דעתי מהיום הראשון שהנשיא נכנס לעניין שצריך לגבות את הנשיא".

לאחר מכן, לכבוד חג הפורים שחל היום (ג'), אמר: "יש אמירה של חכמינו שאומרים שפורים ככיפור, עד כדי כך שחשיבות של יום הפורים הוא כמו יום הכיפורים. יום הכיפורים זה מתוך תעניות ותפילות ופורים זה מתוך שמחה, אדם יכול לפעול בפורים מתוך שמחה כמו שהוא פועל בכיפור מתוך יראה". 

"זה ידוע שחודש אדר וימי הפורים זה חודש המזל של מדינת ישראל ולכן השמחה היא שמחה גדולה מאוד, היא שמחה אמיתית", אמר. "משמחה אפשר לצאת מכל הצרות, אני לא זוכר בתקופה האחרונה עימות חזיתי כל כך גדול, אני מאמין באמונה שלמה שבחודש הזה השכל הישר יגבר".

07/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה דרעי
אריה דרעי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris