אודי סגל וענת דוידוב

"לא יודע עד עכשיו מה זה המתווה"

ח"כ גלעד קריב על חשיפת מתווה הפשרה של הנשיא: "אף אחד מהבוחרים שלנו לא חושבים שאנחנו נחתום על צ'ק פתוח" • עוד הגיב לנפילה של מפלגת העבודה


בטיוטת הפשרה של 'מתווה הנשיא' נחשף על פי הדיווחים, כי חוק פסקת ההתגברות יבוטל, בוועדה למינוי שופטים לא יהיה רוב אוטומטי לקואליציה ועילת הסבירת תצומצם. בשיחה עם איתן כבל וברק סרי, ח"כ הרב גלעד קריב (העבודה) התייחס לדברים. 

"אני מכיר את הנשיא הרצוג שנים ארוכות", הצהיר, ואמר: "כשהוא היה במפלגת העבודה אני תמכתי בו ואני חושב שהוא עושה את תפקידו כנשיא. אחרי שאני ביליתי שעות בוועדת חוקה בחודשים האחרונים מול יו"ר דורסני וחסר גבולות, אף אחד מהבוחרים שלנו לא חושבים שאנחנו נחתום על צ'ק פתוח".

"אני לא יודע עד עכשיו מה זה המתווה, גם לא בטוח שיש מתווה אחד, יש הרבה הדלפות. אם הנשיא יניח מתווה אנחנו נתייחס אליו ברצינות", הבהיר.

בהמשך, הגיב לסקרי הבחירות האחרונים בהם מפלגתו לא עוברת את אחוז החסימה: "בסקר האחרון בהחלט עברנו, אני לא צריך להכחיש שהמצב לא פשוט, של כל האופוזיציה וגם של מפלגת העבודה. דרך אגב זה לא מצב חדש, זו הידרדרות של הרבה שנים".

"יש למרב מיכאלי ולכל המפלגה דילמה איפה מפלגת העבודה צריכה להתמקם, האם בקצה של השמאל או האם לחזור ימינה כשהיא הייתה גורם שמשחק במרכז־שמאל", סיפר ח"כ קריב, ואמר: "אני חושב שלא הייתה כאן טעות אחת, אני חושב שהייתה כאן תאונת שרשרת, של כל המפלגות ולא רק של מפלגת העבודה".

07/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גלעד קריב
גלעד קריב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris