בן כספית ואריה אלדד

"למה האופוזיציה לא מגיעה לדבר?"

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) הדפה את הבקשות לעצירת החקיקה: "נעצור חקיקה כשבית המשפט העליון גם יעצור חקיקה ולא ידון בנושאים פוליטיים"


הבוקר (ה') נחסמה הכניסה לבניין של 'פורום קהלת', הנחשב כאחד הגורמים המרכזיים שעומדים מאחורי הרפורמה המשפטית, על ידי מעל ל־100 מפגינים של מחאת המילואימניקים. סגנית שר האוצר ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) שוחחה עם אריה אלדד ורוני בר־און והבהירה כי חרף ההפגנות הגדולות שמתחוללות כבר שבועות ארוכים ברחבי המדינה, חברי הקואליציה אינם מוכנים לעצור את החקיקה בשום שלב.

"יש סיכוי שהקואליציה תחליט שהיא מפסיקה לשבוע, ליום, לשעתיים את החקיקה?", נשאלה חברת הכנסת בפתח הריאיון. "אני לא מצליחה להבין את הסיסמה 'מפסיקה'. זה אבסורד. אני באמת שואלת אתכם ואת המאזינים בבית - הרי מה, זו עצירה לשם עצירה? הרי היה פורים, ולפני כן פגרה, ולפי כן חופש, איפה אתם? למה האופוזיציה לא מגיעה לדבר?", שאלה חברת הכנסת וולדיגר.

"הרי היה עכשיו מתווה ואמרנו 'בואו נדבר על זה', ולא. לא קרה כלום. אני הקשבתי גם ליו"ר ועדת חוקה ומשפט, וגם לשר המשפטים יריב לוין ואני שומעת אותם אומרים, ולא רק אומרים, הם נפגשים בפועל", אמרה ותיארה את עשייתם. לדבריה, "הם נוסעים לנשיא, הם נפגשים עם אנשי הייטק, אנשי כלכלה, אנשי משפט, אנשי החברה האזרחית, ואנשי הצבא, והם שומעים ומשנים. כבר היו שינויים בנוסח של החוק, וימשיכו להיות שינויים. אני רואה את שמחה, ורואה עם מי הוא נפגש, ורואה את השר יריב לוין - האנשים האלה לא ישנים בלילה ונפגשים עם כולם כשצריך".

בהמשך הריאיון ביקשה להדגיש: "אנחנו נעצור חקיקה כשבית המשפט העליון גם יעצור חקיקה ולא ידון בנושאים פוליטיים. אם הם יעשו את זה אני אמליץ לחברי הסיעה שלי 'בואו נעצור אנחנו לאותו הזמן, שווה בשווה'. אנחנו לא רוצים לתקוע לאף אחד אצבע בעין - אנחנו באנו לעשות טוב, ואנחנו גם יושבים עם אנשים שלא חושבים כמונו. יש לא מעט אנשים שבחרו בנו ואמרו לנו 'אנחנו בוחרים בכם, בשל ובגלל ובזכות הרפורמה', זה היה הדגל שלנו בבחירות".

עריכה: עדן בן ארי 

09/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל וולדיגר
מיכל וולדיגר  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris