בן כספית ואריה אלדד

"לא הופתענו שהיועמ"שית המליצה על פתיחה בחקירה"

ח"כ יצחק קרויזר ביקר את בהרב־מיארה על המהלך שקרה בעקבות התבטאויות ח"כ פוגל בקשר לפרעות שאירעו בחווארה: "הבהיר שדיבר על רק על כוחות הביטחון"


המשטרה החליטה לפתוח בחקירה נגד חבר הכנסת צביקה פוגל מעוצמה יהודית לאחר שאמר בשוך הפרעות בחווארה כי, לדבריו: "חווארה שרופה, זה מה שאני רוצה לראות", זאת כשבועיים לאחר שאישרה היועמ"שית גלי בהרב־מיארה את המהלך. 

חבר הכנסת יצחק קרויזר שוחח עם בן כספית ואריה אלדד והגיב לדברים: "ח"כ פוגל הבהיר גם במהלך השידור ובטח שלאחריו בהודעות שיצאו מטעמו בצורה ברורה ומובהקת למה הוא מתכוון. לצערי הרב לא כל כך הופתענו שהיועמ"שית בחרה להמליץ על פתיחה בחקירה, כשיש לי מידע על חברת מועצה בחורה ששיבחה את המחבלים ונגדה לא נפתחה חקירה. כמובן שאני לא מדבר על אולמרט, ברק, חלוץ, ועוד, ובכירים שקראו קריאות קשות מאות כגון מרי אזרחי, מלחמה, שפיכות דמים, שכנגדם לא נפתחה חקירה".

"הדברים נאמרו לאחר האירוע ופוגל הבהיר שהוא התכוון בדבריו שאין בכוונתו שאזרחים ייקחו את החוק לידיים, ושהוא מדבר אך ורק על כוחות הביטחון במקרה הזה", הוסיף. "ראש הממשלה לשעבר אולמרט אמר שהגיע הזמן לעבור למלחמה, חלוץ קרא לסרבנות". 

באשר לאירועי הטרור הרבים ולאלימות הגואה במגזר הערבי, הדגיש ח"כ קרויזר: "המפלגה שלנו הגיעה לממשלה עם אג'נדה מאוד ברורה שרואים את יישומה גם בהחלטות השר וגם בהחלטות בתוך המערכת הביטחונית וגם בחקיקה בכנסת. חוק המאבק בכלי הנשק הבלתי חוקיים עבר בקריאה טרומית, חוק שייתן סמכויות רציניות למשטרה ולפרקליטות להיאבק במחלה הנוראית של כמות ההרוגים בחברה הערבית. יש הרבה עבודה. הטרור לצערי לא החל בממשלה הזו וגם לא בקודמת, יש סל חקיקה גדול בנושא ויש עוד עבודה רבה. נכנסנו לממשלה לעבוד, ולעבוד קשה". 

בסיום דבריו, התייחס לפסקת ההתגברות שעברה בקריאה ראשונה, ואמר: "אני תמיד בעד הידברות, אך אני חושב שהציבור כבר לא קונה את הסיסמאות מאגף המתנגדים לרפורמה. אנחנו קוראים לכל מי שהוא חבר באופוזיציה או מתנגד לתמורות המשפטיות יבוא וידבר". 

עריכה: מיכל קדוש 

14/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יצחק קרויזר
יצחק קרויזר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris