ניסים משעל וטל שלו

"הרצוג הבין שאין פה מקום להידבר והציג מתווה יותר ליברלי"

טל שלו ('וואלה') על פשרת הנשיא: "גם אם נתניהו התכוון לעשות ויתורים משמעותיים - הוא לא הצליח לספקם לנשיא" • כבל: "חייבים לקבל את מתווה הנשיא"


לאחר הצגת מתווה הפשרה של הנשיא הרצוג נשמעה ביקורת קשה מצידה של הקואליציה בשל הצעותיו של הנשיא לרכך את הרפורמה המשפטית. האם רה"מ היה בעד השינויים הצפויים או עשה את ההליכים בשל הנראות. טל שלו ואיתן כבל דנו בנושא עם גיא פלג וברק סרי. 

כבל אמר: "התפיסה שלי אומרת שחייבים לקבל את מתווה הנשיא, לא כי אני אוהב את מתווה הנשיא, אלא כי הבעיה היא כבר איננו מתווה כזה או אחר, או פשרה כזאת או אחרת, אלא רצון להחזיר פנימה כבר חלק מהשד. הבעיה המרכזית היום היא השבר העמוק שמתקיים בתוך הציבור הישראלי".

שלו התייחסה לדיווחים על אופטימיות שהייתה קודם לכן בקרב הנשיא, וציינה: "האופטימיות הזאת הייתה כתוצאה ממסרים שהוא קיבל מנתניהו בעצמו בימים האחרונים. נתניהו שיגר את יוסי פוקס, מזכיר הממשלה ואת רון דרמר, מקורבו האולטימטיבי, לבית הנשיא, לכאורה כדמי רצינות כדי להראות שהוא באמת נכון. האם הוא באמת היה נכון לעשות פשרות משמעותיות? בשורה התחתונה, גם אם נתניהו התכוון או לא התכוון לעשות ויתורים משמעותיים, הוא לא הצליח לספק אותם לנשיא". 

לדבריה, "הוא (הרצוג) הבין שאין פה מקום להידבר ובעצם הציג מתווה שהוא יותר ליברלי, פחות נוח לקואליציה ממה שהוא התכוון להציג מלכתחילה, בין השאר בגלל הסרבנות של הקואליציה".

16/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הנשיא יצחק הרצוג
הנשיא יצחק הרצוג  |  צילומים: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris