ינון מגל ובן כספית

"רה"מ מבין את השבר - אמרנו כן כדי לחלץ את העם"

ח"כ חילי טרופר קרא לשני צדי המתרס להגיע להבנות ולצאת מהמשבר: "לבזות, לשפוט את כל העולם ולהתרסק בקיר זו בטח לא פריבילגיה שיש לנבחרי ציבור"


בצל המתווה שהציג אתמול (ד') נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, עולה השאלה כיצד, אם בכלל, יפנו חברי הקואליציה והאופוזיציה להסכמה ויתחמו את המשבר החוקתי הניצב בפנינו. חבר הכנסת חילי טרופר, לשעבר שר התרבות והספורט, שוחח עם בן כספית וינון מגל והגיב לדברים.

"בסך הכל מדובר במתווה נכון, ואם נתעסק בהאם אנו מוכנים אבל רק אם יקרה משהו מסוים, נגיע להתנגשות הזו. אמרנו כן כדי לחלץ את העם. אני יכול לראות את הדברים שהנשיא הרצוג נתן לצד השני, אני לא רואה שכולם במחנה האופוזיציה אומרים כן, יש לא מעט שאומרים לא. לא ראיתי שבקרב לפיד ומרב זה היה כן. התמונה היא יותר מורכבת, היחידים שאמרו כן בלי אבל אלו חברי המחנה הממלכתי. אם כולנו נמשיך להסביר למה כל אופציה היא הכי נוראית, נתנגש בקיר". 

"זה רע לחברה שעמדת הקצה היא זו שמנהלת אותנו"

בהמשך, הבהיר: "באו לוין ורוטמן ולקחו את זה לקצה האחד, הסיפור מתחיל בצד אחד שהלך עד הקצה, ולא מעט בעיות שהקואליציה אבחנה אני כן יכול להבין. הבעיה היא שהם הלכו לפתרון הכי קיצוני ומסוכן שיש. מלא מעט אינדיקציות שיש לנו, ראש הממשלה לגמרי מבין את השבר הגדול ורוצה לחתור הרבה יותר לפשרה מאשר שר המשפטים. אני מכבד מאוד את יריב, אך זה רע לחברה שעמדת הקצה היא זו שמנהלת אותנו. הכישרון של נתניהו לשים בעמדות כה חשובות אנשים עם דעות קיצוניות, בסוף זה יתגלגל אליו". 

בסיום, קרא ח"כ טרופר לנסות ולשים בצד את המחלוקות, והתריע בפני עתיד מסוכן במידה וההתכתשויות לגבי הרפורמה יימשכו: "בנאומו הראשון של נתניהו כראש ממשלה, הסיפור המשפטי לא מופיע. לעולם לא אוציא את הכסף, לעולם לא אוריד מהארץ, אני יכול לבקר את זה, אך להמשיך לבזות, לשפוט את כל העולם ולהתרסק בקיר זו בטח לא פריבילגיה שיש לנבחרי ציבור. זה מוביל למצב שעוד כמה שבועות המדינה מתפרקת. זו טעות קשה להכניס את הצבא ולגייס את העולם נגדנו, אבל בסוף ברוני ההייטק הם ציוניים טובים שמעסיקים פה עשרות אלפי אנשים. בסוף בקצה, גם החברים שלך ינון ישלמו בפרנסה שלהם. יש להנהגה אחריות להסתכל על המחירים, והם אדירים". 

עריכה: מיכל קדוש 

16/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ חילי טרופר
ח"כ חילי טרופר  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris