סיון כהן

"הנשיא קיווה שתהיה הבנה, חייבים לעצור את הדהירה"

הח"כ לשעבר איילת נחמיאס־ורבין, מקורבת לנשיא המדינה, בתגובה למתווה שהציג • האם הרצוג מתכנן עוד סיבוב פוליטי? "חושבת שהוא ממש לא באזור"


אתמול (ד') בשעות הערב סיכם נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג עבודה של מספר חודשים והציג את המתווה שלו לרפורמה המשפטית, המתקדמת בינתיים בצעדי ענק בצל ההפגנות רחבות ההיקף. חברת הכנסת לשעבר איילת נחמיאס־ורבין, המקורבת להרצוג, שוחחה עם סיון כהן והתיייחסה למתרחש אמש.

"היה לי התקף בכי פתאומי", הודתה. "אני מסתכלת על הדגלים, אנחנו נלחמים כדי שלא יהיו דגלים אחרים, איך אנו נותנים לדבר הזה לקרות לנו? חייבים לעצור את הדהירה הזאת. תמכתי בהרצוג כשהייתי הח"כית האחרונה שתמכה בו בפריימריז של העבודה, מדובר באיש מחונן כפוליטיקאי ומנהיג. מזלנו שהוא האיש שנמצא בבית הזה כרגע. כשהימין והשמאל לא מרוצים ממך, בעיניי זה היעד שצריך להגיע אליו".

בהמשך, הוסיפה: "מתווה הנשיא מורכב, מעמיק, שהלך אפילו למקומות שאני לא ציפיתי שילך אליו, הוא בחר לגעת בנושאים שהם לא בליבת הסכסוך הישראלי. הרצוג נפגש עם אלפי ישראלים מדי יום, האזרחים אומרים שהם לא רוצים לשנוא האחד את השני. ראיתי אנשים שמשוכנעים שצריך להתקדם עם הרפורמה ועדיין טוענים שלא הבינו שכך זה ייראה". 

"אני חושבת שאכזבה זו מילה כבדה, הוא קיווה שתהיה הבנה שצריך לשבת ולדבר, אני חושבת שלשם הוא כיוון", שיתפה נחמיאס־ורבין בהתכתבויותיה עם הנשיא לאחר המהלך. הבגרות המנהיגותית נדרשת משני הצדדים, לתת לנו אופק, כדי שלא נמצא את עצמנו אחרי 2,000 שנות גלות ונשאל מה עשינו".

האם ישנו סיכוי כי נשיא המדינה מתעתד לשוב לטבילה נוספת בביצה הפוליטית הרוחשת? בסיום דבריה, השיבה נחמיאס־ורבין, חברת הכנסת לשעבר: "אני חושבת שהוא ממש לא נמצא באזור הזה". 

עריכה: מיכל קדוש 

16/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איילת נחמיאס ורבין
איילת נחמיאס ורבין  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris