אודי סגל וענת דוידוב

"הגיע הזמן שנתניהו יורה לעצור את החקיקה"

ח"כ דוד ביטן על תפקיד ראש הממשלה בניסיונות ההגעה לפשרה: "הוא לא רוצה שהממשלה תיפול, אז הוא מנסה להגיע לזה באמצעות הסכמה ופשרה קואליציונית"


חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) קרא בשבוע שעבר לעצור את החקיקה של הרפורמה המשפטית ולהגיע להסכמות. בשיחה עם ניסים משעל וגדעון אוקו ב־103fm, קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב ולהביא לעצירת החקיקה.

"אני חושב שהגיע הזמן שנתניהו יתערב, זה התפקיד שלו כראש הממשלה, יתערב ויורה לעצור את החקיקה. יש לנו גם את פסח, גם את יום השואה, גם את יום העצמאות, אין שום סיבה שזה לא יקרה", אמר ביטן.

לדבריו, נתניהו מושפע מכל מה שקורה במדינה, בעקבות הרפורמה, אך ציין: "אל תשכח, זה לא רק יריב לוין, יש גם את מפלגות הקואליציה, אין לו אלטרנטיבה אחרת. הוא לא רוצה להפיל את הממשלה. הוא מנסה לעשות את זה בהסכמה, אבל אין ברירה, הוא ראש הממשלה, בינתיים, לא אני ולא מישהו אחר, וזה התפקיד שלו לראות מה הולך לקרות ולעצור את העניין הזה לתקופת זמן ספציפית על מנת שאפשר יהיה לדבר, גם בתוך הליכוד וגם מחוץ לליכוד".

אולי צודקים מי שאומרים שנתניהו מזמן לא מנהל את האירוע.
"הוא לא מנהל את האירוע כי לא מאפשרים לו לנהל את האירוע, אבל לעצור את החקיקה כרגע זה דבר שבסמכותו, ללא קשר להסכם ניגוד העניינים".

אז למה הוא עדיין לא עושה את זה?
"הוא לא רוצה שהממשלה תיפול, אז הוא מנסה להגיע לזה באמצעות הסכמה ופשרה קואליציונית".

האם נראה בימים הקרובים איזושהי תפנית שלא ראינו בשבועות האחרונים?
"אני חושב שאין לו ברירה והוא חייב לעשות את המעשה הזה".

במהלך השיחה, ביטן גם קרא לשר המשפטים לדבר עם חברי הכנסת של הליכוד: "צריכים לשבת איתנו, גם אנחנו מייצגים ציבור בליכוד, נכון שרוב חברי הכנסת של הליכוד תומכים ברפורמה כמו שהיא, אבל בגדול, צריכים גם לשבת איתנו, לא רק עם ראשי המפלגות האחרות. גם לליכוד יש מה להגיד".

עם זאת הבהיר, כי גם במקרה שלא יהיה דיון, הוא לא יצביע נגד הרפורמה, אך הדגיש: "כמו ששר המשפטים מצפה ממני ומחבריי שאנחנו נתמוך בהצבעה במה שמביאים, אנחנו מצפים שגם הוא ידבר איתנו ויתחשב בדעתנו".

עריכה: אמיתי דואק

19/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דוד ביטן
דוד ביטן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris