אודי סגל וענת דוידוב

"חייבים לעצור, אפילו שיגדירו פרק זמן מסוים"

השר לשעבר יאיר שמיר, בנו של רה"מ המנוח יצחק שמיר, התייחס לרפורמה המשפטית • וטען בקשר לנתניהו: "הוא היחידי שיש לו את היכולת לעצור את זה"


הנשיא יצחק הרצוג הציג בשבוע שעבר את המתווה שלו להשגת פשרה לרפורמה המשפטית, זמן קצר לאחר מכן הממשלה והקואליציה דחו אותו. השר לשעבר יאיר שמיר, בנו של ראש הממשלה יצחק שמיר ז"ל, שוחח על כך עם ניסים משעל וגדעון אוקו ב־103fm.

תחילה, הביע אכזבה מתגובת הקואליציה למתווה. "אני התאכזבתי בגלל שנראה לי שהתמונה הגדולה נשכחה מהם. בסופו של יום, אנחנו צריכים לשמור על מדינה יהודית ודמוקרטית ושמירה על אחדות העם", אמר, והוסיף: "אני מנסה להביע את דעתי שחייבים לעצור, אפילו שיגדירו פרק זמן מסוים, ולשבת ולמצוא נוסחאות".

בהמשך התייחס לכינוי 'מלאך חבלה' שאביו נתן לנתניהו בעבר. "הוא אמר, 'אם יעמידו את טובתו האישית של נתניהו ואת טובת המדינה, הוא יבחר את טובתו האישית'. ללא ספק, היום נתניהו עם כל הכביכול שהוא לא יכול בגלל קביעת היועצת המשפטית להתקרב לזה, לפה, לשם, הוא היחידי שיש לו את היכולת לעצור את זה ולהתיישב על השולחן ולנסות למצוא את הנוסחה הגואלת, וברור שהוא לא ייצא עם הכול בידו, וצריך ללחוץ אותו ולא לוותר ולא לתת לו להתחבא מאחורי היועצת", טען. 

יש סיכוי שנתניהו ילחץ על הברקס?
"צריך להפעיל לחץ, זה מה שאני יכול להגיד".

19/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יאיר שמיר
יאיר שמיר  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris