אודי סגל וענת דוידוב

"אנו בתהליך של התפוררות - אנשים יקומו וילכו"

בפרסום של בן כספית ('מעריב' ו־103fm) נחשף: קבוצת אנשי הייטק קיבלה הצעה ממספר מדינות לקליטתה בשל הרפורמה • אורי הדומי ('מזור רובוטיקס') הגיב


בפרסום של העיתונאי ושדרן 103fm בן כספית ('מעריב'), נחשף אתמול (ב') כי קבוצת אנשי הייטק ישראלים מנהלת בימים אלה משא ומתן עם מדינה שכנה, זאת על מנת לקלוט את "פליטי" ההייטק שעלולים להחליט כי זה הזמן לעזוב את ישראל בעקבות הרפורמה, ולקלוט אותם לצד סל הטבות שיאפשר להם לחיות בנוחות. 

אורי הדומי, יזם ומנכ"ל 'מזור רובוטיקס', שוחח עם גדעון אוקו וניסים משעל והביא פרטים נוספים על הדברים: "ההצעה בחיתוליה, אבל היא מגיעה ביוזמה של מדינות אירופאיות, ויש לה כרגע מרכיבים רבים שמיועדים לקלוט את אוכלוסיות המטרה. הדיון הזה לא מתקיים בקבוצה, אבל אלו דיונים מאוד מזעזעים ולא קלים. לי די ברור שבלי שום קשר למה שיעשו, אם באמת יונחו על השולחן הצעות מהסוג הזה, נראה קהילות גדולות קמות והולכות". 

בהמשך, הוסיף בכאב: "זו התפוררות הרקמה, החברתית, הכלכלית והליברלית בישראל. זה סיפור מזעזע. כל זה משום שהמהפכה יוצרת סביבה שעלולה להיות דיקטטורית וגזענית. בסביבה כזו, חלק גדול מהאוכלוסייה בה מדובר לא ירצה לחיות. קורעים את האנשים הללו מתוך הסביבה בה היו רוצים להיות. אף אחד מהם לא בחר לקום וללכת".

בסיום דבריו, הזדעק הדומי: "אני לא מזהה לא אוזן קשבת ולא נכונות. איפה הציונות? איפה שום השכל? איפה כל הדברים שראויים על מנת שהרקמה לא תתפורר? אנחנו נמצאים בתוך תהליך של התפוררות. קודם כל תעצרו את התהליך, תעצרו את המקור. זה מאוד כואב".

עריכה: מיכל קדוש 

21/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גדעון אוקו וניסים משעל
גדעון אוקו וניסים משעל  |  צילום: 103fm
Paris