אראל סג"ל

"מי הם שיסתמו לי את הפה? חיות גרמה למצב היום"

ח"כ טלי גוטליב תקפה את חברי הקואליציה אזולאי והלוי על העונש מוועדת האתיקה לאחר שהאשימה את נשיאת העליון בפיגוע: "אולי כדי שילמדו מהי קבוצה"


אתמול (ג') החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להעניש את ח"כ טלי גוטליב ושללה ממנה את זכות הדיבור במליאה ליומיים, זאת לאחר שהאשימה את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בפיגוע בירושלים לפני חודש מבלי שהתנצלה. בתגובה, השיבה גוטליב: "מי צריך אויבים כשהוועדה עם נציגנו מתנהלת כך". ח"כ גוטליב שוחחה עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר והתייחסה לדברים.

"זה לא משנה ימין או שמאל, יש דבר אחד בסיסי לחבר כנסת - חופש הביטוי שלו, בגלל זה יש לו חסינות מהותית על כל דבר שהוא אומר במסגרת תפקידו אלא אם כן זו הסתה לגזענות או נגד מדינת ישראל", ביקשה חברת הכנסת להבהיר בפתח השיחה, והוסיפה: "מה שמקומם אותי בהחלטת וועדת האתיקה זה שיושבים בה שני חברים מהקואליציה, אז מה אתם יורים בי בנגמ"ש? אין לכם בושה? אומרים שמגיע לי עונש שאני העזתי להביע ביקורת על הנשיאה חיות ולהאשים אותה בפיגוע".

עוד הדגישה גוטליב כי "אני לא מתנצלת ועומדת מאחורי כל מילה שלי, מי אתם שתסתמו לי את הפה? לי אתם מצביעים פה אחד? אתם אויביי בית? אני לא אפגע אף פעם בקבוצה. אתמול אמרתי להם 'אם נדמה לכם שאני נשארת פה ואתם משתמשים פי להצבעות בוועדת חוקה אתם מדמיינים את זה'. גם היום, כשיש מליאה ואני לא יכולה לדבר בה ובוועדות, אני מגיע אך ורק להצבעה לחוק הנבצרות, כי אני אף פעם לא אפגע בחוק שהוא בלב ליבה של העשייה הפרלמנטרית שלי".

בנוסף, הבהירה חברת הכנסת: "אני לא באה להיות בובה, גם ביום שני כשתהיה הצבעה בוודאי שאגיע, אני לא אפגע בקבוצה שלי. אני נגעלת ממתלוננים, מתלוננים על התנהגות של חברי כנסת. אני אתלונן? אולי עכשיו אני אביא תוף ואקורדיון? כזה דבילי. אומרים לי למה את לא מחזירה חזרה, תסלחו לי, זה עובר לי מעל הראש. אני שומעת דברים איומים מתומכי טרור בכנסת, אנחנו נבוא עם זה חשבון בוועדת הבחירות בפעם הבאה. עד אז, אני אסבול ואאפשר בכל דרך לכל חבר כנסת את חופש הביטוי. מה שמפריע לי כאן זה החולשה של הימין, של הקבוצה שלי. השמאלנים גאונים, הם יודעים לעבוד, להתיש, ואנחנו מרכינים ראש. אני לא מרכינה ראש".

"משוכנעת שנשיאת בית המשפט העליון אחראית לפיגוע?", תהה אופנהיימר, וח"כ גוטליב השיבה: "היא לא הרימה גרזן וערפה את ראשו של אזרח תמים, אבל היא במילים שלה, כשהיא שיקרה את עם ישראל היא גרמה לשיסוי כזה, היא אחראית למצב היום. הגברת חיות שהיא פשעה בכללי האתיקה לשופטים והביעה עמדה בניגוד לכללי האתיקה גרמה למצב שאנחנו נמצאים בו היום".

עריכה: שני רומנו

22/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טלי גוטליב
טלי גוטליב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris