אודי סגל וענת דוידוב

"גם אם הייתי מפגין יחיד הייתי יוצא"

רון הוד, חרדי המתגוררת בק"ש, על דרכו מניהול המטה של ש"ס ועד להפגנות נגד הרפורמה המשפטית: "מיעוט שבמיעוט מגיע להפגנות - סופג לא מעט עלבונות"


"אני חרדי, הייתי בעבר פעיל ש"ס ופעיל חברתי ופוליטי מוכר בקריית שמונה ובאצבע הגליל, ואני אחד ממארגני המחאה נגד הרפורמה בגליל העליון. אנחנו באמת בקטסטרופה חברתית־לאומית גדולה, מאות אלפי אנשים ברחובות, יש משבר אמון במערכות הכי חשובות בישראל. אם במחאה הראשונה לפני כמה שבועות היה אפשר לספור אותנו בעשר אצבעות, זה השתפר". 

כך כתב בגילוי לב רון הוד, מפגין חרדי בקריית שמונה, החושש אף הוא, לצד לא מעט אנשים ומגזרים, מהשלכות הרפורמה במערכת המשפט. בשיחתו עם ענת דוידוב וניסים משעל, סיפר על החלטתו לצאת לרחובות.

"מבחינתי גם אם הייתי מפגין יחיד הייתי יוצא", הדגיש. "התחלתי את דרכי הפוליטית בש"ס, הייתי מנהל המטה. בהמשך עשיתי תנועה לשמאל, והיום אני חבר בתא החרדי במפלגת העבודה. אני סופג לא מעט עלבונות וביזיונות, ובסופו של דבר אחרי שהם עוברים אנחנו ממשיכים להתפלל יחד. במשפחה שלי יש מגוון נרחב של דעות, אנחנו משפחה ליברלית".

בהמשך, הוסיף: "מיעוט שבמיעוט מגיע איתנו להפגנות וגם מביע תמיכה רעיונית בעמדה הזו, שבעצם כל התנהלות הרפורמה המשפטית והמנהיגות הנוכחית צריכה לעבור מתפקידה. אני מקווה שכן יהיה מהלך של הליכה לקראת הציבור ועצירה של כל התהליכים לפני הפסח וימי הזיכרון והעצמאות". 

עריכה: מיכל קדוש 

26/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנות נגד הרפורמה המשפטית. למצולם אין קשר לנאמר
הפגנות נגד הרפורמה המשפטית. למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: אריק מרמור/פלאש90
Paris