בן כספית ואריה אלדד

מה צפוי לנתניהו אם לא יחזור בו מכניסתו לענייני החקיקה?

פרופ' אביעד הכהן, נשיא המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, הסביר את השלכות הצהרת רה"מ כי יצטרף להליכי החקיקה, בניגוד להבטחתו לבית המשפט העליון


נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות קראה לראש הממשלה נתניהו להגיב לבקשת הוועדה לאיכות השלטון לקבוע כי ביזה את בית המשפט כשהצהיר שייכנס לחקיקת הרפורמה המשפטית. בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד, פרופ' אביעד הכהן, נשיא המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, התייחס לדברים.

תחילה, הסביר: "לפני שנתיים הופיעו שתי עתירות שביקשו לקבוע שנתניהו לא יכול לכהן כראש ממשלה מכיוון שהוא מעורב בכתבי אישום בעבירות חמורות, והתפקיד שלו יערב אותו ממילא. אז נתניהו הצהיר בבית משפט שהוא לא מתכוון לעסוק בדברים שישפיעו על מהלך משפטו ובזה נחתמו אז העתירות של הוועדה לאיכות השלטון. עברו שנתיים או שנתיים וחצי, ועכשיו נתניהו הודיע שהוא לא מתכוון להישמע לזה".

עוד ציין כי "צריך לזכור שבדרך כלל אנחנו יודעים שיש פסק דין רגיל ואפשר ליישם אותו בהוצאה לפועל, אבל כשמדובר בגופי שלטון, ההנחה הייתה שברגע שייצא צו של בית משפט אז לא יעלה על הדעת שאותו איש ציבור לא ימלא אחר הצו הזה, לכן אי אפשר להוציא הליכי הוצאה לפועל רגילים, אז מה שנשאר זה ביזיון בית משפט. עד כה, זה אף פעם לא קרה עם שר בממשלה".

"מעריך שבית המשפט ינסה ללכת במשהו יותר מינורי, הוא לא ישר יפסול את החוק. אם הוא יעשה את זה אנחנו רצים להתנגשות רכבות אחת כלפי השנייה", אמר.

26/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris