ינון מגל ובן כספית

"כל מה שאנחנו מלמדים נשבר"

אריאלה, מורה לאזרחות שהודיעה כי אינה יכולה ללמד עוד בשל סערת הרפורמה: "אנו מלמדים שמי שמצביע משפיע, ורואים שאין משמעות לבחירות"


"אני מורה לאזרחות כבר לא מעט שנים. עד היום ראיתי חשיבות בהוראת מקצוע זה ואף ראיתי בכך שליחות. היום הודעתי למנהל בית הספר כי לא אוכל עוד להמשיך ללמד אזרחות. לא אוכל לעשות שקר בנפשי או לעמוד מול עיניהם המלגלגות של תלמידיי. אתמול קיבלנו עוד הוכחה כואבת לכך שחלק גדול  ממה שאנו מלמדים לא נכון עוד לגבי מדינת ישראל. מדינת ישראל איננה עוד מדינה דמוקרטית והחשש הוא גם שלא תהיה  מדינה יהודית, כי המיעוט השולט כבר לא מסתיר שהוא רוצה להפכה למדינת כל אזרחיה". 

כך כתבה בפוסט גלוי לב אריאלה, מורה לאזרחות, שהחליטה לחדול מהקריירה בה בחרה בעקבות המתרחש במדינה. בשיחתה עם בן כספית וינון מגל, שיתפה בדברים. "סיפרתי למנהל בית הספר על תחושתיי הקשות, ואמרתי שאני לא יודעת איך אני יכולה להמשיך ללמד", אמרה בעצב.

בהמשך, הוסיפה: "כל מה שאנחנו מלמדים נשבר. יש קולות שלא נחשבים, מי ששולט בפועל זה מיעוט. אנחנו מדברים על עקרון שלטון העם, שהעם הוא הריבון והוא בוחר את השלטון, וראינו עכשיו שאין ערך לבחירות. מה ששבר אותי זה שמשביתים את המדינה - אנחנו מלמדים את התלמידים שמי שמצביע משפיע, ורואים שאין משמעות לבחירות. גם כשיש 64 מנדטים אין את הכוח למשול". 

29/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בית ספר - צילום ארכיון
בית ספר - צילום ארכיון  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris