רבקה מיכאלי

מעשה בחמישה סיפורים

תזמורת המהפכה מציגה יצירה מוזיקלית־בימתית חדשה, המאגדת את סיפוריו של אתגר קרת לצליליו של קובי ליליאן • היוצרים ויוסי שיפמן עדכנו בפרטים


תזמורת 'המהפכה' העלתה יצירה מוזיקלית בימתית המאגדת חמישה סיפורים קצרים מאת אתגר קרת, אשר כולם עושים בחיפוש הבלתי נגמר אחר האושר, וכל זאת בניצוחו של המלחין קובי ליליאן. בשיחה עם רבקה מיכאלי שיתפו העומדים בראש היצירה, קרת וליליאן, יחד עם יוסי שיפמן אודות החוויה שעובר הקהל לאורך הדרך.

"תזמורת המהפכה נוגעת כל פעם באיזה משהו מרתק. להתמודד עם סיפורים, בלי תפקידים ושום דבר, והנה חבורת שחקנים צעירים מסתובבת באולם ומחיה את הסיפורים", אמר שיפמן, וקרת הודה: "עדיין לא ראיתי אותו. אני מאוד גאה שתזמורת המהפכה בחרו בסיפורים שלי. הם עשו משהו שגם מהמעט שראיתי באמת נראה מקסים. המוזיקה ממש יפה".

עוד שיתף קרת כי "בשבילי זה מאוד מעניין לפגוש את הטקסט שכתבתי לפני יותר משלושים שנה, אחרי שביליתי שבת במאה שערים אצל אחותי שחזרה בתשובה, ובאמת הסיפור הזה הוא סיפור על בן אדם שמגיע למקום שהוא רואה שאנשים מאושרים, רוצה להיות חלק מהם אבל מגלה שאושר זה לא דבר מדבק. כשהוצאתי את הסיפור הזה, שמבחינתי היה לי ברור שהוא על מאה שערים, הרבה אנשים חשבו שחשבתי את זה על שנקין. דווקא עכשיו, על רקע הקיטוב, יש משהו מצחיק בשתי האינטרפטציות האלה - גם מתנגדי המהפכה, בעד המהפכה, כולנו אנשים שרוצים לשמוח ולהיות חלק ממשהו".

בהמשך, סיפר ליליאן על העבודה מרגע קבלת הטקסטים ועד להבאתם ליצירה המופתית.

31/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris