ינון מגל ובן כספית

"קיומה של המדינה איננו תלוי בממשלה כזאת או אחרת"

תא"ל (מיל') אביגדור קהלני על עצרת תנועת הביטחוניסטים: "זה אירוע כדי להזכיר לכולנו להשאיר את צה"ל מחוץ לכל הוויכוח הפוליטי"


תנועת הביטחוניסטים תקיים הערב ב־17:00 עצרת ברחבת מוזיאון תל אביב, שקוראת להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה. תא"ל (מיל') אביגדור קהלני, חבר תנועת הביטחוניסטים, שוחח על כך עם ינון מגל וחיים לוינסון ב־103fm. 

"אנחנו חושבים שהנאמנות לצה"ל צריכה להיות חזקה מאוד. הנאמנות לצה"ל זו נאמנות למדינה. כולנו נשבענו אמונים עם כניסתנו לצבא, והשבועה הזו חייבת להימשך, כל זמן שאנחנו נדרשים להיות במדים, או בסדיר או בקבע או במילואים", טען.  

הוא הבהיר: "אנחנו רוצים להזכיר לכולנו שקיומה של המדינה איננו תלוי בממשלה כזאת או אחרת. ממשלה הולכת ומתחלפת, ואנחנו קוראים לעצמנו, בואו נחזור אל השורשים, אל המחויבות, ובואו נזכור שניסיון להשתמט, להגיד 'אני לא אטוס' או 'אני לא אעלה על טנק' - הפגיעה הזאת היא בכל עם ישראל. אנחנו, אלה שכבר נלחמנו, מבקשים 'בואו נמשיך לשמור על חלקת אלוהים הקטנה שלנו'. אנחנו לא מחויבים למנהיגים, אנחנו מחויבים לקיומה של מדינת ישראל".

לגבי הטענות על מעמדות בצבא, אמר: "אני לא מקבל את זה על הסף, מבחינתי כל אדם שעושה מילואים, השקיעו בו המון כסף. בטנקיסטים קצת פחות, בטייסים הרבה יותר, וביום פקודה הם צריכים לבצע את תפקידם. השימוש הזה בדרגות לא מוצא חן בעיניי".

לתרומות לעמותת חטיבה 7: לחצו כאן. 

02/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביגדור קהלני
אביגדור קהלני  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris