עתיד מזהיר
עם ניל"י גולדפיין ומלי אלקובי

נוהל סופה

מגפת הקורונה שינתה כליל את שגרת יומנו בעבודה • ניל"י גולדפיין, מלי אלקובי וצחי גולן מסימנס על הנגיף שהפך את הקערה על פיה, גם במשרד • פרק 07


נגיף קורונה. שם מסתורי שהפך מאיזו מגפה עלומה בקצה העולם לאירוע יומיומי ומסכן חיים, לפחות בימים שלפני החיסונים, שאילץ אותנו להתרגל לשגרה חדשה ומשונה, גם כחלק מזהותנו המקצועית. אז כיצד השפיעה התקופה הזו שנצבעה בגווני המסכות, האנטיגנים והמטושים, על האופן בו המשכנו לנהל את הקריירות שלנו ביד רמה? בפרק השביעי של עתיד מזהיר, הפודקאסט בהגשת ניל"י גולדפיין ומלי אלקובי על כל התחזיות המרתקות של עולם העבודה העתידי, אירחו השתיים את צחי גולן, מנכ"ל חברת הטכנולוגיה 'סימנס', ויחד חקרו השלושה את הימים שבהם הבנו שהכל, אבל הכל, הולך להשתנות. 

"יש ספר שנקרא 'ברבור שחור' שכתב אותו כלכלן בשם נאסים טאלב", סיפרה מלי בפתח דבריה. "עד המאה ה־17 באירופה היו רק ברבורים לבנים, וכשהגיעו לאוסטרליה גילו שיש כזה דבר ברבור שחור והיו בהלם מהגילוי הזה. טאלב הכלכלן תיאר אירועים קיצוניים שקשה להכיל אותם כברבורים שחורים. הוא בעצם שם שלושה פרמטרים לאירוע שנחשב אירוע ברבור שחור: אירוע נדיר ובלתי צפוי שמשפיע על חיינו באופן דרמטי, אך ניתן לנתח אותו ולהבין איך הוא הגיע, אבל רק בדיעבד. טאלב אומר שעליית היטלר היא 'ברבור שחור', ה-11 בספטמבר זה 'ברבור שחור', לגבי הקורונה יש באמת ויכוח".

בתגובה, טענה ניל"י: "כבר לא מדברים על עולם בהפרעה רק כמודל עסקי, אלא מתייחסים לסוגיה מנקודת מבט הטוענת שכל העולם שלנו משתנה בצורה מטורפת וכבר אי אפשר לדון באשר לשום אלמנט בצורה בודדת אלא כמערבולת של הכל ביחד. זה גורם לאנשים שמובילים ארגונים לעמוד בפני אתגר שאני לא חושבת שהיה מאז ימי המהפכה התעשייתית".

"פתאום ברגע אחד אתה עושה ברקס גדול"

בהמשך הצטרף לשיחה צחי גולן, מנכ"ל חברת סימנס, וסיפר על ההתמודדות עם תקופת הקורונה ששינתה את מודל העבודה של החברה עד עצם היום הזה. "למעשה סימנס נכנסת למה שנקרא 'הנורמל החדש' בעולם העבודה, שאומרת - בין יומיים לשלושה אנחנו במשרד, ובשאר הזמן תעבוד מאיפה שאתה רוצה", הסביר. "פתאום ברגע אחד אתה עושה ברקס אחד גדול, ומעכשיו אנחנו בבית, עם הילדים. זה משנה את עולם הניהול לחלוטין". 

"פצחנו במן שגרה כזאת של פגישה שמתחילה תמיד בשיחה של רבע שעה של 'ספרו לנו על משהו מיוחד שעשיתם'", אמר גולן בסיום דבריו. "זה הדבר היפה בסימנס, שנותנים את החופש והבחירה לעובדים". 

עריכה: אמיתי דואק ומיכל קדוש 

03/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גרפיקה: אלון כץ
Paris