בן כספית ואריה אלדד

"אי אפשר לגייס חרדים בכוח"

ישי כהן ('כיכר השבת') הבהיר מדוע צריך להיות 'חכם' ולא 'צודק' בקבלת חוק הגיוס: "הזדמנות אמיתית לפתוח את שוק העבודה והתעסוקה לציבור החרדי"


ישי כהן ('כיכר השבת') הגיב במאמרו להצעת החוק החדש שיתגמל את החיילים ויאשר פטור גיוס לחרדים מגיל 21: 'נכון, יש אי שיוויון בגיוס לצה"ל. עכשיו תהיו חכמים ולא צודקים, אין דרך אמיתית להסביר מדוע אמא חילונית שולחת את ילדיה לצבא ואמא חרדית לא. ה"צדק" בויכוח הבלתי נגמר הזה מתגמד לעומת הזדמנות פז שעשויה לשנות את חייהם של צערים חרדים - ואת ישראל כולה'.

בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm, הסביר את דבריו. "יש עובדה אחת, שאני חושב שגם המתנגדים הגדולים ביותר למושג 'תורתו אומנתו' יודעים - אי אפשר לגייס חרדים בכוח. זה לא יקרה, אין מה לעשות", הבהיר בפתח השיחה.

"אין לי באמת איך להסביר, ואני אומר את זה בכל הכנות, למה אני חושב שערך חינוך התורה הוא ערך חשוב מאוד וצריך גם את זה. נניח ואין ערך לכל מה שהחרדים אומרים, אין ערך ואין שיווין, האם אתה חושב שיהיה חרדי אחד שיתגייס לצבא בגלל חוק שליברמן חוקק? או מישהו אחר? לכן זו עובדה שלא יתגייסו בעקבות המאבק הזה. יש פה הזדמנות אמיתית לפתוח את שוק העבודה והתעסוקה לציבור החרדי". 

17/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנת חרדים - ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר
הפגנת חרדים - ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris