אודי סגל וענת דוידוב

"לא נראה שוטר מוציא משפחה שכולה מטקס"

דובר משטרת ישראל ניצב משנה אלי לוי על היערכות המשטרה להתפרעויות בבתי העלמין ביום הזיכרון: "נהיה בכל מקום כדי לשמור על הסדר הציבורי"


השנה, נדמה כי אזכרות יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בבתי העלמין ייראו קצת אחרת מאשתקד, זאת נוכח המחאה נגד הרפורמה במערכת המשפט ומחאתן של משפחות שכולות רבות נגד הגעתם של חברי ממשלה לשטחי בתי העלמין הצבאיים. דובר משטרת ישראל ניצב משנה אלי לוי התייחס לדברים בשיחה עם ענת דוידוב וניסים משעל ב־103fm. 

"כמובן משטרת ישראל תהיה בכל מקום. אגב לא רק שוטרים שיהיו בטקסים עצמם, אלא גם אנשי אגף התנועה של המשטרה שיהיו בהרבה מאוד מקומות כדי לאפשר למשפחות השכולות, לעם ישראל, לציבור, לנבחרי הציבור, לכל מי שצריך להגיע לטקסים - להגיע בבטחה על הצירים", ציין לוי.

עוד אמר: "אנחנו כמשטרה ננהג במסגרת החוק. אנחנו נהיה בכל מקום כדי לשמור על הסדר הציבורי ולשמור על ביטחונם של האנשים שמשתתפים".

הוא הדגיש: "גם אני בן למשפחה שכולה. על דבר אחד אתם תסכימו איתי, זה יום קדוש, גם יום הזיכרון ויום העצמאות ואני חושב שצריך להשאיר הכול בחוץ. אבל ברגע שיש התפרצות מתוך הלב, כמובן שאנחנו נהיה שם בכל מקום כדי מצד אחד לאפשר את המשכו של הטקס, אבל מצד שני, אנחנו לא נראה שום תמונה חלילה של שוטר מוציא משפחה שכולה מטקס כזה או אחר".

כמה אתם חוששים ממהומות?
"נכון לרגע זה, עיקר השיח הוא ברשתות החברתיות. אין לנו שום מידע ספציפי על אירוע כזה או אחר. אף לובש מדים ואף אדם אחר לא יתעמת עם המשפחות השכולות".

במהלך השיחה, גם הוסיף כי "אתגר הפח"ע עדיין נמצא בפתחנו עם עשרות התרעות פח"ע מדי יום. אני רוצה לחזור על הדרישה של המפכ"ל בחודשים האחרונים, פעם אחר פעם הוא דרש מהציבור שיש ברשותו רישיון לשאת נשק והוא מיומן לשאת נשק - לצאת עם הנשק שלו גם בימים האלו כדי לסייע לנו בשטח, חלילה אם אדם נתקל באירוע פח"ע".

23/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב וניסים משעל
ענת דוידוב וניסים משעל  |  צילום: 103fm
Paris