איפה הכסף
עם ענת דוידוב

גברים, יש מי שמקשיב לכם

אסף שוורצמן, יוזם הפרויקט 'הקשב', סיפר: "המטרה של המיזם היא לתת מקום לגברים לשבת ולדבר ביום הזיכרון על על מה שהם מרגישים ביום הזה"


לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל, ענת דוידוב ביקשה לשוחח ב־103fm עם אסף שוורצמן, יוזם מיזם 'הקשב', אשר סיפר על הפרויקט שקם רק לפני שנה וכבר קיבל תאוצה בערים רבות ברחבי המדינה, ונותנת את האפשרות לחיילים משוחררים לשתף בחווייתם בימי השירות. 

לדבריו, "המטרה של המיזם היא לתת מקום לגברים לשבת ולדבר במשך שעה וחצי בערב יום הזיכרון וביום הזיכרון, על התחושות שלהם ועל מה שהם מרגישים ביום הזה, עם השירות שהיה להם בצבא ובעיקר מה זה אומר להיות גבר במדינת ישראל. המיזם השנה מתנהל בעשרה יישובים בארץ, כשבשנה שעברה הוא התחיל רק בחיפה. השנה התחלנו ואני והשותף שלי להקמת המיזם להרחיב את הפרויקט לכל חברי הארץ ומי שהולך להנחות את המעגלים אלה מנחים מקצועיים עם ניסיון בתחום שעושים זאת בהתנדבות. הם הולכים לקבל אליהם הגברים שנרשמו ולפתוח את מעגלי השיח ביישובים שבהם גרים".

בהמשך, עוד סיפר: "אנחנו רק בתחילת דרכנו, זאת רק השנה השנייה של המיזם והשנה הראשונה שהוא נפתח ויוצא מחוץ למקום ממנו הוא התחיל. אני לא יודע כמה מהמשתתפים יש להם פוסט טראומה או סיפור מהצבא שרוצים לשתף, אנחנו פשוט נותנים להם את האפשרות לבוא ולדבר על הרגשות שלהם. מי שמנהל את המעגלים עצמם אלה מנחים שחלק עם תואר בטיפול ובעבודה סוציאלית, חלקם עם תעודה בהנחיית קבוצות - הם מנהלים את מעגלי השיח. אנחנו מכוונים לכך שרוב המעגלים יהיו בערב יום הזיכרון, אחרי הטקס בשעה 21:00. יהיו גם כמה מעגלים שיתקיים מחר, במהלך יום הזיכרון".

עריכה: דוד זבולוני 

24/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Images
Paris