רבקה מיכאלי

"אלבום שאני החזקתי בו את ההגה לכל האורך"

הזמרת והיוצרת רונה קינן השיקה אלבום שביעי ומיחד במינו - 'עיר בלי געגוע' • יחד עם רבקה מיכאלי, חשפה את הסיפורים והתחושות מאחורי השירים החדשים


בתוכניתה השבועית, 'באה לשבת', אירחה רבקה מיכאלי באולפן 103fm את הזמרת והיוצרת המוערכת רונה קינן לאחר השקת האלבום השביעי שלה - 'עיר בלי געגוע'. יחד, השתיים סקרו את מהלך העבודה על האלבום בצל הקורונה, או בזכות הקורונה, האזינו ללהיטים החדשים וחשפו מה עומד מאחוריהם. 

"אלבום שעבדתי עליו מתחילת הקורונה", חשפה תחילה, והוסיפה: "אלבום מאוד אישי שלי שאני מאוד גאה בו ברמה היצירתית, כי היו לי שותפים רבים יצירתית, אבל זה אלבום שאני החזקתי בו את ההגה באופן די יציב לכל האורך. יש לי כמובן את אורי קוטנר הנפלא שהוא גם שותף שלי באולפן וגם חבר טוב והפיק יחד איתי את האלבום ועוד אנשים מדהימים ששותפים".

בהמשך, חשפה מיכאלי כי "אני השתתפתי בקליפ שלך", ומיד קינן הסבירה על הקליפ המיוחד לשיר 'המסיבה לא נגמרה': "איזה כיף זה היה. בקליפ הזה משתתפים לאורה ריבלין, ששון גבאי, מוני מושונוב, דבל'ה גליקמן, רבקה מיכאלי, אורי שטרק ועוד אנשים, לא כולם שחקנים אבל כולם אנשים משמעותיים מאוד. פשוט התקשרתי אלייך ושאלתי אותך אם את מוכנה לבוא, ופשוט אמרת 'אני באה'". 

"זה בעצם סוג של משחק בין עבר, הווה, עתיד - אדם שנכנס ובעצם רואה את המסיבה שהמשיכה כל השנים האלה אבל היא כבר מרגישה לא קשורה אליה, היא כבר מרגישה מחוצה לה", סיפרה על מהלך הקליפ המיוחד. 

מיכאלי ציינה: "בשבילי את הילדה של עמוס קינן ושל נורית גרץ, ואת גם 'אימא רונה'", אמרה. קינן השיבה: "נכון, יצא שאני גם אימא רונה בשנים האחרונות וזה תפקיד שאני מאוד מאוד אוהבת".

"יש לי בן מתוק שקוראים לו מתי", הוסיפה קינן, "ההורות, היא מפגישה אותי עם העבר שלי, אני גרה באותו בית שבו נולדתי, והרוחובות שאני הולכת בהם עם הבן שלי אלה אותם רחובות שהייתי הולכת בהם כילדה, והגינה היא אותה גינה. אבל כל כך הרבה השתנה".

"אז מצאתי את עצמי כותבת שיר על רחוב בוגשרוב, שהוא רחוב, איך לומר, לא מוצלח כל כך. הוא משתדל מאוד אבל איכשהו לא מצליח לחלץ עצמו מתוך הבינוניות", אמרה, וחשפה את השיר שכתבה על רחוב ילדותה. "אז נראה אם אי פעם בוגרשוב יצליח להמריא, אבל בינתיים יש שיר קצת אירוני על ההורות בתל אביב". 

27/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רונה קינן
רונה קינן  |  צילום: אור בן זריהן מתוך לינקטון
Paris