אודי סגל וענת דוידוב

"מה בן גביר מבלבל את המוח? קח אחריות"

יו"ר הוועדה לביטחון פנים לשעבר מירב בן ארי תקפה בחריפות את השר לביטחון לאומי • על הצלילה בסקרים: "הראשון לזהות שצריך הידברות זה לפיד"


תקרית טרגית למדי אירעה בשעות הלילה בטייבה, זאת כשאישה נרצחה לצד שני ילדיה, בני חצי שנה ושנתיים בלבד. יו"ר הוועדה לביטחון פנים לשעבר מירב בן ארי התייחסה לדברים ותקפה את התנהלותו של השר לביטחון לאומי. 

תחילה ביקשה חברת הכנסת להתייחס לדבריו של השר למורשת עמיחי אליהו, אשר טען כי מספרי הרציחות ירדו במהלך כהונתה של ממשלת השינוי כיוון ששולם פרוטקשן: "שמעתי הרבה, אבל היה שם משפט אחד שאני פשוט בהלם עדיין. הוא אמר, השר שאני לא מבינה למה הוא, עולה ולא בן גביר שיקח אחריות על המצב, הוא אמר שהמספרים ירדו כי שילמנו פרוטקשן. שמעתם את זה? אני מאוד מקווה שאני טועה אבל אני חושבת שאני לא טועה. עזבו שהחוצפה והיהירות, אבל הבורות? זה מה שמדהים אותי אצל המפלגה הזו שנבחרה על משילות, ריבונות. אין להם תוכנית בכלל. אין להם שום חזון. איך אתה רוצה לפתור בעיה כזו עמוקה? מלדבר על זה?"

"בן גביר מקים את המשמר הלאומי", ציין אוקו בתגובה לאמירותיה, וח"כ בן ארי התרעמה: "מה הוא מבלבל את המוח? תכנסו לגוגל, תרשמו משמר לאומי, היום אתה יכול להתנדב כבר. אנחנו הקמנו את זה, אנחנו תקצבנו את זה. יש משמר לאומי, זה כוחות מילואים של מג"ב. גם אפשר להתנדב למשטרה, לעוד הרבה כוחות ביטחון פנים, מי שבאמת רוצה לשנות. כשיש ואקום, יש אלימות. נגיד אצל היהודים, בסוף כשיוצאים ארגוני פשיעה החוצה מהכלא, ושהמשטרה לא מספיק נמצאת שם, בוודאי שהפשע משתולל".

עוד טענה חברת הכנסת כי "אצלנו כל שבועיים ישבו משרדי הממשלה והציגו מטרות, יעדים, תקציב שהיה מיועד לזה. כל העניין הזה של לבוא ולהגיד 'משטרה', המשטרה לא יכולה לפעול לבד. מלחמה בפשיעה היא מלחמה של עוד הרבה משרדים. צריך להבין שזה עוד הרבה דברים שנלחמים בפשיעה".

"מה קשור משמר לאומי למלחמה בפשיעה בכנופיות בחברה היהודית? תגביר את חוקרי המודיעין. אין 9 מיליארד בתקציב 2023. המשמר הלאומי בכלל הוקם בעקבות מאורעות שומר חומות", זעמה על טענות אליהו, והוסיפה: "מה הם אומרים? 'זו המנטליות', מה זה המנטליות? למה? שנה שעברה כשהורדנו בחצי את המספר אלה לא אותם ערבים?"

"יכולים לסמוך עליי ועל עוד ח"כים שנחזיר את המנדטים"

בהמשך, התייחסה בן ארי לצלילה במנדטים של מפלגתה על פי הסקרים האחרונים: "קודם כל בני גנץ לוקח מנדטים גם מהליכוד וגם מיש עתיד. דבר שני, קודם כל אני לא חיה בתוך בחירות לצערי, הלוואי שהממשלה הנוראית והגרועה הזו הייתה מתפזרת מחר בבוקר. אם הייתי יוצאת לקמפיין, יש לי המון מה לומר לציבור כדי להחזיר את אותם מנדטים. אני חושבת שבתוך הציבור שלנו יש הרבה אנשים שכל הזמן נמצאים בין לבין, בין בואו נדבר על אחדות, לבין אלו שמרגישים שנשרפת להם מדינה".

"הראשון לזהות שצריך ללכת לבית הנשיא להידברות היה יאיר לפיד, עם כל הכבוד לבני גנץ", הכריזה, והוסיפה: "דבר שני, אנחנו נמצאים בבית הנשיא, פועלים באמת מתוך רצון. כשיהיה קמפיין אתם יכולים לסמוך עליי ועל עוד חברי כנסת שנחזיר את המנדטים האלה. יש עתיד כבר הייתה על 11, 8, 13, בסוף איכשהו מתישהו נוצר שהיא המפלגה הגדולה. אני חושבת שאנחנו כיש עתיד מובילים את האופוזיציה היום, בלי יש עתיד אין אופוזיציה. אנחנו נמצאים בכל הוועדות".

לסיום, הבהירה ח"כ בן ארי כי "יאיר לפיד הוא יו"ר האופוזיציה. אני לצערי לא חיה בקמפיין, אני עכשיו חיה במלחמה על הבית שלי, המדינה שלי, וזה מה שעושים אני ועוד חברי כנסת מיש עתיד. אנחנו ברחובות".

מלשכת השר לביטחון לאומי נמסר: בושה שיש מי ששוב רוקד על הדם ומנצל אירועים מזעזעים לצרכים פוליטיים. גם היא יודעת שחוק האיזוק לא היה עוזר במקרה הקשה הזה (כמו גם בכל אירועי הרצח במשפחה בפעמים הקודמות) משום שלא הייתה שום תלונה קודמת. חרף זאת בניגוד לממשלה הקודמת השר יביא להצבעה את חוק האיזוק כשבמקביל השר בן גביר עושה מאמצים רבים בחודשים האחרונים על מנת להביא תקציב ענק למשרד לביטחון לאומי ולהקמת משמר לאומי כדי להילחם בתופעות האלימות בעיקר במגזר הערבי מהשורש.

עריכה: שני רומנו

01/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מירב בן ארי
מירב בן ארי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris