דידי לוקאלי
עם דידי הררי

"אפשר לשמוע ולהקשיב אחד לשני"

דידי הררי התייחס לסילוקה של נטלי דדון מבית קפה בשל דעותיה, כך לטענתה • ואמר לבעל המקום: "במקום לעשות בלגן וצעקות - תכניס אותה, לשבת לדבר"


דידי הררי ביקש להתייחס לאירוע אותו חשפה הדוגמנית והפעילה החברתית נטלי דדון לאחר שגורשה בבושת פנים מבית קפה בתל אביב, לטענתה, רק בשל דעותיה.

"במקום למצוא מי האשם כאן, לא היה יותר פשוט לשנות את הדיסקט?" פנה דידי אל בעל המקום. "במקום לעשות את כל הבלגן והצעקות - להכניס אותה, לשבת לדבר איתה, לראות, להקשיב גם לה, שהיא תקשיב גם לך, ששני הצדדים יראו שהצד השני לא נורא כל כך, ואפשר לשמוע ולהקשיב אחד לשני, אפשר גם לא להסכים, אבל אפשר לראות שמדברים", אמר. 

"במקום זה, מה עשיתם? להגביר שנאה? להגביר פילוג? שיחרימו לך את המקום? שיגידו לך 'כל הכבוד', למה?" הוסיף דידי, "עכשיו, ברור שבעל מקום כזה חשוף לתביעה. אל מקום ציבורי אי אפשר לא להכניס בן אדם על רקע גזעני כלשהו, אם זה דעות, צבע עור, אם זה כל דבר אחר. למה לעשות את זה?"

בהמשך ביקש הררי להעניק למאזיניו נקודת מבט נוספת, וסיפר: "בקבלה יש משהו שנקרא 'כוח התנגדות'. כשאתה רוצה לעשות משהו אינסטינקטיבית, אתה רואה מישהו שלא בא לך טוב, ואינסטינקטיבית אתה אומר - 'לא, אני לא אכניס אותו', תעשה ההפך ממה שאתה צפוי לעשות, דברים טובים יקרו.

"במקום להגביר את כל השנאה הזו שיש ואת כל הבלגן הגדול הזה שיש, לנסות ההפך, להכיל אחד את השני, מה קרה?" סיכם.

01/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דידי הררי
דידי הררי  |  צילום: 103fm
Paris