איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"מבקשים מאנשים לגלות אורך רוח"

לאחר ההחלטה כי יפתחו לשכות לחידוש דרכון ללא תור • אייל סיסו, מנכ"ל רשות האוכלוסין, הבהיר: "אם נראה תורים עצומים, אלימות ואי סדר, נאלץ לסגור"


אחרי שנתיים של לחץ ותורים ארוכים ובלתי נגמרים בתור לחידוש הדרכונים, משרד הפנים, בראשותו של השר החדש משה ארבל, החליט לאפשר לארבע לשכות ברחבי הארץ (תל אביב, חיפה, באר שבע וירושלים) לעבוד ללא צורך להזמין תור במשך חודש, החל מ־14 במאי. כתוצאה מכך עלתה השאלה האם הן יכולו להמתודד עם העומס הרב שצפוי שיגרם בעקבות ההחלטה.

בשיחה עם ענת דוידוב ב־103fm, אייל סיסו, מנכ"ל רשות האוכלוסין, השיב לכל השאלות. לדבריו, "כל הלשכות האחרות של רשות האוכלוסין וההגירה יעבדו כסדרן - אנשים יכולים להמשיך לקבוע תורים. בנוסף, פותחים מתקן נוסף בבני ברק שייפתח מהבוקר עד עשר בלילה עם זימון תורים. בנוסף, וזה הדבר החריג שאנו עושים, שר הפנים ארבל יזם הצעה לפתוח ארבע לשכות גדולות בתל אביב, חיפה, באר שבע וירושלים - משעה שבע וחצי בבוקר עד עשר בערב. בשלב הראשון נפתח לחודש ימים, אם זה יעבוד טוב נוסיף שבועיים לפחות, אם זה לא יעבוד טוב, יכול להיות שנצטרך לחזור למסגרת זימון תורים". 

בהמשך, הוסיף: "החשש הוא שיש הרבה מאוד אזרחים שממתינים - אם נראה שעשרות אלפים יגיעו ונוצרים תורים עצומים, אלימות ואי סדר, נאלץ לסגור את זה. אנחנו מבקשים מאנשים לגלות אורך רוח, לקחת בחשבון שזמן ההמתנה יכול להיות ארוך. אנחנו מצפים שהאזרחים יעזרו לנו לעזור להם, אנחנו מקווים שבסוף יגיע רק מי שבאמת צריך. אנחנו לומדים ורואים שאנחנו לא מצליחים לקבוע תורים לכולם, אנשים רוצים לצאת לקראת הקיץ ומגיע להם לצאת לחופש בקיץ, לכן אנחנו עושים את הניסיון הזה". 

"אנחנו עושים מבצע שירותי, וזה אומר שכל עובדי רשות האוכלוסין וכלל המנהלים שלה יתגברו ויסיעו מתוך הבנה שיש משבר מתמשך ויש אזרחים שרוצים לממש את זכותם לחופש פעולה", ציין לסיכום. 

עריכה: דוד זבולוני 

01/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"בשלב הראשון נפתח לחודש ימים"
"בשלב הראשון נפתח לחודש ימים"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris